34857,97 złotych to oficjalna kwota zebrana przez mrągowski sztab WOŚP podczas niedzielnego finału! Mikołajski sztab zebrał natomiast ponad 17 tysięcy złotych. Gratulujemy organizatorom finałów w obu miastach!

Przez całą niedzielę kilkudziesięciu wolontariuszy zbierało pieniądze na ulicach Mrągowa oraz w siedzibie sztabu, na którą zamieniony został budynek Centrum Kultury i Turystyki. To w tym miejscu odbywały się pokazy artystyczne, sportowe i kulturalne. WOŚP można było wesprzeć w różny sposób, dokonując zakupów w holu Centrum, korzystając z przejażdżek quadami z ekipą Quady Mrągowo, czy robiąc zdjęcia w Fotobudce. Oczywiście ważnym punktem programu były także licytacje, na które udało się zgromadzić dość pokaźną liczbę fantów.

Pieniądze zbierały także Morsy Mrągowo oraz biegacze z Klubu Biegacza Mrągowo.

Mrągowski finał WOŚP zakończył się po godzinie 17 efektownym pokazem fajerwerków.

Oficjalne dane po podliczeniu wszystkich zebranych środków są bardzo pozytywne. W Mrągowie zebrano kwotę 34857,97 złotych, natomiast w Mikołajkach udało się przekroczyć 17 tysięcy złotych.

Mikołajscy wolontariusze kwestowali już od godziny 9.00, godzinę później rozegrano Turniej Piłki Nożnej na Hali Sportowej gdzie również prowadzono aukcję. Główny program odbył się w Centrum Kultury Kłobuk/

Od godziny 16.00 na scenie rozbrzmiewała muzyka. Dziecięce i młodzieżowe zespoły z Mikołajek były supportem dwóch gwiazd muzyki rockowej: Blues For Cash i Traffic Junky. Koncert tego ostatniego zespołu przyciągnął widzów z całego województwa.

W programie mikołajskiego finału znalazły się takie atrakcje jak dziecięce kino, elektroniczne zawody piłki nożnej w Pracowni Orange oraz - cieszące się ogromną popularnością - warsztaty ceramiczne, gdzie każdy mógł wykonać własnoręcznie gadżet WOŚP. Całość zamknęło światełko do nieba - pokaz ogni sztucznych odpalony przez strażaków ochotników.

Podczas mikołajskiego finału, dzięki pracy wolontariuszy, zebrano ponad 17 tysięcy złotych. Orkiestra zbierała na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Finał WOŚP w CKiT. Fot. Piotr Piercewicz

Morsy wsparły WOŚP. Fot. Morsy Mrągowo

Klub Biegacza Mrągowo wsparł WOŚP. Fot. KB Mrągowo


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij