Rada Powiatu Mrągowskiego odwołała ze stanowiska wicestarostę Marię Jarczewską. Taka decyzja została podjęta ze względu na to, że wicestarosta pełniąc swoją funkcję w starostwie, nie złożyła w terminie rezygnacji z członkostwa w zarządzie Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

W poniedziałek 14 grudnia zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Mrągowskiego. Tematem było podjęcie uchwały o odwołaniu z funkcji wicestarosty Marii Jarczewskiej. Skąd taka zmiana? Wszystko przez to, że wicestarosta Maria Jarczewska będąc wicestarostą nadal pełniła funkcję w zarządzie Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Zgodnie z ustawą o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, wicestarosta zobowiązana była do złożenia rezygnacji ze stanowiska w FOWJM, gdyż fundacja prowadziła jednocześnie działalność gospodarczą.

– Prawo jest prawem i należy tego przestrzegać. Zapomnienie, formalny błąd z mojej strony sprawił, że konsekwencją tego musiało być odwołanie mnie ze stanowiska wicestarosty mrągowskiego – mówiła tuż po głosowaniu Maria Jarczewska. – Dziękuję zarządowi i radzie powiatu za współpracę. Teraz będę z państwem nadal współpracować już jako radna powiatu mrągowskiego.

Dla formalności dodamy, że 14 spośród 15 obecnych na sesji radnych zagłosowało za odwołaniem wicestarosty z funkcji. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.

– Niefrasobliwość, może zapomnienie w tym przypadku zadecydowały o tym, że dziś musieliśmy podejmować taką uchwałę. Ale stało się jak się stało i wypada mi podziękować pani wicestaroście za roczną pracę na rzecz powiatu mrągowskiego – skomentował wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Lubowidzki.

Maria Jarczewska pełniła funkcję wicestarosty niemal przez rok. Została wybrana na to stanowisko 15 grudnia 2014 roku.

Celem Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich z siedzibą w Giżycku jest między innymi inicjowanie i wspomaganie działań na rzecz ochrony regionu Wielkich Jezior Mazurskich, stymulowanie inicjatyw proekologicznych i tworzenie warunków dla zwiększenia ich skuteczności oraz upowszechnianie ekologicznych metod w rolnictwie, służących szczególnie produkcji zdrowej żywności. Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich zajmuje się także pozyskiwaniem środków finansowych na realizację programów ochrony środowiska dla 21 gmin Regionu Wielkich Jezior Mazurskich.

Piotr Piercewicz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# vip 2015-12-16 22:19
Kto następny?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# elf 2015-12-16 19:59
A pan z wąsem w tle pisze kolejny donos... Ciekawe na kogo teraz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ktoś 2015-12-17 17:13
To nie ten to inny życzliwy....moż na się domyślić kto- ten Pan powinien się iść leczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Piecki 2015-12-16 13:33
widać właśnie jaki doświadczony "samorządowiec" ?!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mazur 2015-12-15 19:27
Dziwi mnie bardzo taka wpadka ?! Pani Maria taki doświadczony samorządowiec? PRZESTAJĘ UFAĆ TYM DOŚWIADCZONYM
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# anonim 2015-12-17 17:15
Jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy błędy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tupet MWS 2015-12-15 12:51
Śnieżek wam łapka pogrozi!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij