Budextan Oficerska

W piątek 11 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych w Mrągowie obchodzono Dzień Honorowego Dawcy Krwi połączony z obchodami 70-lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża na Warmii i Mazurach. Podczas uroczystości wyróżnione zostały osoby, które mają oddanych kilkanaście litrów krwi na swoim koncie.

Tegoroczne Dni Honorowego Dawcy Krwi były okazją do odznaczenia osób, które przyczyniają się do propagowania krwiodawstwa, a także honorowych krwiodawców. W auli Zespołu Szkół Zawodowych Odznaczenia Honorowe PCK trafiły do Hanny Fereniec oraz Anny Tchórzewskiej-Szymków. Przedstawiciele PCK wręczyli także odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi dla: Tomasza Kiełczewskiego (za oddanie ponad 18 litrów krwi), Anety Żubrowskiej, Edwarda Pagi, Przemysława Sokołowskiego (wszyscy 12-18 litrów krwi), Henryka Melera i Romana Gancarza (obaj 6-12 litrów krwi).

– Cieszę się, że tak ogromna liczba osób w Mrągowie i powiecie mrągowskim zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest regularne oddawanie krwi. Bardzo ważne jest także ogromne zainteresowanie młodzieży tą formą pomocy innym. Ponad 140 uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie mrągowskim oddaje krew – mówił podczas uroczystości Paweł Długoborski, prezes mrągowskiego oddziału PCK.

Organizatorzy święta krwiodawców w Mragowie podziękowali także sponsorom, darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w promocję krwiodawstwa.

Podczas uroczystości, PCK przekazał także trzy specjalne rowery dla wychowanków mrągowskiego Domu Pomocy Społecznej.

– Łatwiej jest uczestniczyć w akcjach charytatywnych, przekazać pieniądze na jakiś cel, ale niezwykle trudnym zadaniem jest dzielenie się sobą, bo tak rozumiem ideę krwiodawstwa. Mrągowo jest kolebką krwiodawstwa w naszym regionie, nasze wspólne działania mogą być przykładem dla innych i tego państwu gratuluję – mówił Julian Osiecki, prezes zarządu okręgowego PCK.

Tegoroczne wyniki poborów krwi organizowanych w Mrągowie sa tego przykładem. Jak informuje nas Jacek Gajda z Klubu honorowych Dawców Krwi, do końca listopada w Mrągowie oddano ponad 172 litry krwi. To zdecydowanie lepszy wynik niz na koniec 2014 roku. Oby tak dalej! Brawo Mrągowo!

Tekst i fot. Piotr Piercewicz

 

Dni Honorowego Dawcy Krwi w ZSZ w Mrągowie

Słowa kluczowe:
Mrągowo pck honorowi krwiodawcy 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

X Zamknij
X Zamknij