To będą dwa dni z archeologią w Mrągowie. W czwartek o godzinie 11:00 rozpocznie się druga edycja cyklu konferencyjno-wystawienniczego Dajna Modern Heritage. Naukowcy podejmą archeologiczne tematy dotyczące powiatu mrągowskiego i terenu byłych Prus Wschodnich. Odbędzie się także otwarcie wystawy podsumowującej projekt MKiDN "Alt Kosewen III - inwentaryzacja i opracowanie archiwalnego cmentarzyska z okresu wędrówek ludów".

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest prezentacja najnowszych wyników badań wykopaliskowych stanowisk archiwalnych oraz aktualnych opracowań źródeł archeologicznych i historycznych związanych z problematyką dawnych Prus Wschodnich.

Głównym celem cyklu jest popularyzacja współczesnej archeologii i nauk jej towarzyszących oraz zainteresowanie problematyką regionalnego dziedzictwa kulturowego jak największego grona odbiorców. Konferencję rozpocznie się w czwartek 10 grudnia o godzinie 11:00. Zwieńczeniem pierwszego dnia będzie otwarcie wystawy podsumowującej projekt MKiDN "Alt Kosewen III - inwentaryzacja i opracowanie archiwalnego cmentarzyska z okresu wędrówek ludów" (czwartek g. 19:00 w Muzeum Warmii i Mazur w Mrągowie).

Organizatorami konferencji i wystawy są Fundacja Dajna im. Jerzego Okulicza-Kozaryna, Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, Burmistrz Miasta Mrągowo, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie oraz Muzeum w Mrągowie.

Konferencja odbędzie się w dawnym Ratuszu Miejskim. Zapraszamy!

 

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij