Coraz bliżej do jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Mrągowie. Od 18 do 22 listopada w naszym mieście odbędą się Impresje Artystyczne „Śpiewające Obrazy”, w których zaprezentują się muzycy z całego kraju, a wydarzenie obfitować będzie także w ciekawe warsztaty i spotkania. Sprawdźcie jak wygląda pełen program tegorocznych Impresji.

18-22 listopada

Warsztaty
- alternatywnych działań z Teatrem Salamandra
- laboratorium głosu z Olgą Szwajgier
- kreatywnego pisania z Michałem Zabłockim

21 listopada - Centrum Kultury i Turystyki

Dzień Krakowski

  • 13.00 Spotkanie z Danutą Grechutą I Jakubem Baranem autorami książki “Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty”. Wystawa zdjęć Marka Grechuty i zespołu Anawa z lat 60 – tych i 70 – tych / Wstęp wolny
  • 20.00 Gala Laureatów Grechuta Festival. Wystąpią: Łukasz Jemioła, zespół Dzień Dobry, Justyna Panfilewicz & Paweł Piątek / Bilety w cenie 10 zł*

22 listopada - Centrum Kultury i Turystyki

  • 12.00 Ogólnopolski Konkurs Piosenki / Wstęp wolny
  • 19.30 Koncert Galowy, Laureaci Konkursu, Nosowska / bilety

Pl. Unii Europejskiej

  • 21.30 Obrazy Światłem Malowane - pokaz fireshow, Teatr Salamndra oraz uczestnicy warsztatów

Dzień Krakowski
Podczas Impresji przeniesiemy się na chwil kilka do Krakowa. Będą wyjątkowi goście, spotkania, degustacja precli z krakowskiej piekarni Pana Czaji oraz muzyczna uczta z Laureatami Grechuta Festival.

W programie:

Spotkanie Z Danutą Grechutą I Jakubem Baranem
Jak pisać o legendzie? Z tym zadaniem mierzy się wielu biografów. I nie zawsze im się to udaje. Jakub Baran postanowił sięgnąć do źródła i poprosić o pomoc najbliższą osobę w życiu Marka Grechuty. Powstał poruszający i pełen osobistych szczegółów portret artysty, który ujawnia zakulisowe wątki z jego życiorysu. Autorka nie tylko odsłania rąbek prywatności, ale opowiada także o karierze Marka Grechuty, wspomina koncerty i długie wyjazdy, barwnie portretuje osoby spotkane w trasie, przytacza przezabawne anegdoty o życiu artysty w PRL-u.

Gala Laureatów

Łukasz Jemioła
urodzony w Limanowej, piosenkarz i gitarzysta, który odnosił sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych, między innymi laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską OSPA w Ostrołęce, OFP'y w Rybniku, Ogólnopolskiego festiwalu piosenki Retro w Warszawie, Festiwalu piosenki filmowej w Toruniu.

Podczas tych imprez zdobył uznanie takich osób jak; Zygmunt Konieczny, Krzesimir Dębski, Krystyna Janda, Marcin Kydryński, Maciej Maleńczuk, Elżbieta Zapendowska, Jan Wołek etc. Medialną rozpoznawalność zdobył występując w drugiej edycji programu TVN „X Factor”. Jeden z najciekawszych bardów swego pokolenia, także autor własnych kompozycji.

Dzień Dobry
Zespół "Dzień Dobry" istnieje od lutego 2004 roku. Czerpiąc inspiracje z różnych kultur i stylów muzycznych oraz bazując na akustycznym instrumentarium stworzyli bogaty i różnorodny repertuar. Oprócz autorskich kompozycji,  mają miejsce dla piosenki poetyckiej, filmowej czy też polskich i światowych przebojów w zaskakujących, akustycznych aranżacjach. Wspólne muzykowanie wyzwala w nich bardzo silne emocje i ogromną radość. Dążą do tego, aby ich muzyka podobnie oddziaływała na każdego słuchacza, dlatego to co grają określają mianem: pozytywnej akustycznej fali..
Skład tworzą:
Małgorzata Stachura - bas akustyczny, śpiew
Piotr Mirecki - śpiew, gitara, cajon
Jan Stachura – gitara
Krzysztof Maciejowski - skrzypce, śpiew
Stanisław Joneczko - akordeon

Justyna Panfilewicz
laureatka wielu prestiżowych, ogólnopolskich festiwali poezji śpiewanej i piosenki poetyckiej. W 2013 roku wzięła udział w drugiej edycji muzycznego show TVP2 The Voice of Poland. Po udziale w programie rozpoczęła pracę nad swoim solowym projektem muzycznym, utrzymanym w gatunku pop-rock. W 2015 wygrała SuperDebiuty odbywające się podczas 52 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wystąpiła w duecie z Mariuszem Wawrzyńczykiem zdobywając m.in. tytuł Super Debiutu TVP1 „Nagroda im. Anny Jantar” przyznawana przez widzów TVP w głosowaniu sms w konkursie Super Debiuty 2015, nagrodę Prezydenta Miasta Opola „Karolinka”, nagrodę Polskiego Radia (nagranie singla i jego promocja na antenie Polskiego Radia).

Paweł Piątek
znany krakowski muzyk, aranżer oraz kompozytor, współpracuje z wieloma Gwiazdami polskiej sceny muzycznej – m. in. J. Radkiem, G. Turnau, J. Wójcickim. Pisze muzykę teatralną, prowadzi własne studio nagrań. Był wieloletnim pianistą zespołu Anawa a od 2008 opiekuje się stroną muzyczną Grechuta Festival.
Całość poprowadzi Jakub Baran

* Bilety w cenie 10 zł do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, tel . 89 743 34 66, 89 743 34 73 oraz w systemie Ekobilet

Ogólnopolski Konkurs Piosenki

Impresjom towarzyszy konkurs mający na celu wyłonienie i promocję najciekawszych twórców z kręgu piosenki autorskiej i literackiej, a także popularyzację twórczości Marka Grechuty orz inspirację dorobkiem Artysty do własnych poszukiwań muzycznych. To przestzreń dla solistów i zespołów, profesjonalistów i amatorów niezależnie od uprawianego gatunku muzycznego, którzy zaprezentują dwie piosenki w języku polskim: jedną z repertuaru Marka Grechuty we własnej interpretacji i aranżacji, drugą autorką (tekst i/lub muzyka).

Zapowiada się moc fantastycznych wrażeń muzycznych. Oto lista uczestników, których usłyszymy podczas Konkursu (kolejność przypadkowa):
Aleksander Schmidt
Omni mOdO
Dorota Kuziela
Marta Fitowska
Łukasz Jędrys
Soul Eyes
Ilia
Bartosz Pietrzak
Sylwia & Tymek
Magdalena Łowkiel –Klimek
Na Frazie
Grzegorz Paczkowski
iJA
Craziness
Green Hill
Wojciech Dudkowski
Adam Wołosz
Kaja Wasilewska

Laureaci konkursu oprócz nagród pieniężnych, będą mogli powalczyć o nagrody specjalne - nagranie koncertu w Pro Studio Radia Olsztyn oraz dwa miesięczne vouchery ufundowane przez studio Voice & More.

Koncert Galowy / Laureaci / Nosowska
Impresje zakończy mocne, muzyczne wydarzenie. Wystąpią laureaci Ogólnopolskiego  Konkursu Piosenki, a całość zamknie koncert NOSOWSKIEJ. Artystka zaprezentuje przekrojowy repertuar - głównie najważniejsze i najbardziej znane utwory z solowej działalności. Dodatkowo będzie można usłyszeć elektroniczne kompozycje z czasów współpracy z Andrzejem Smolikiem.

Katarzyna Nosowska rozpoczęła karierę muzyczną u schyłku lat 80-tych i błyskawicznie podbiła serca polskiej publiczności. Poza działalnością w rockowej grupie HEY i gościnnymi występami w innych zespołach, Nosowska prowadzi niezwykle udaną karierę solową. Wydała do tej pory sześć albumów studyjnych, z których ostatnie dwa, Osiecka (2008) i 8 (2011), pokryły się platyną. Jest również laureatką wielu nagród i wyróżnień. Ma na koncie między innymi ponad dwadzieścia Fryderyków, w większości za osiągnięcia solowe. Tylko w 2012 roku uzyskała sześć nominacji do tej zaszczytnej statuetki. W latach 2012 – 2013 była dyrektor artystyczną projektu Męskie Granie, co potwierdziło jej niesłabnącą pozycję na polskim rynku muzycznym.

* Bilety w cenie 50 zł do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, tel . 89 743 34 66, 89 743 34 73 oraz w systemie Ekobilet

Po Koncercie zapraszamy na pokaz Fireshow „Obrazy Światłem Malowane” W Wykonaniu Teatru Salamandra Oraz Uczestników Warsztatów.

Patronat: Burmistrz Miasta Mrągowa
Organizator: Centrum Kultury i Turystyki
Sponsorzy: Hotel Anek, Studio Voice&More, Pracownia Autorska Stankiewicz, Drukarnia Galar
Patronat: Mragowo24.info, TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Radio ZetGOLD, Gazeta Olsztyńska, Orientacja.pl, Kurier Mrągowski, Fabryka Zespołów, Strefa Piosenki, Radio Wnet i Instytut Hortierapii

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij