Spektakl „Beton” Teatru Światło i Cień z Gimnazjum nr 13 w Olsztynie zwyciężył w 19. edycji Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal. Mieliśmy także miły mrągowski akcent, bo trzecie miejsce zajął Teatr Dnia Ósmego z WTZ w Mrągowie. Przegląd odbył się w piątek 6 listopada w Centrum Kultury i Turystyki, a brało w nim udział 10 grup teatralnych.

* Materiał filmowy finansowany przez Urząd Miejski w Mrągowie.
* Jakość HD: 720p, 1080p

Olsztyński Teatr Światło i Cień to weterani mrągowskiego przeglądu, bo występują w nim z sukcesami od wielu lat. Opiekun i reżyser Krzysztof Legowicz tym razem przyjechał jednak z całkowicie nową, młodą grupą aktorów, którzy w większości w Mrągowie wystąpili po raz pierwszy. Olsztyński teatr wygrywał w Mrągowie między innymi w 2012 i 2013 roku, ale wtedy w innym składzie. – Praca z młodzieżą w szkole nie jest łatwa ze względu na to, że co roku zmienia się skład. Jedni kończąc gimnazjum odchodzą, a w ich miejsce pojawiają się nowi uczniowie z młodszych roczników. Tym bardziej jestem dumny z moich podopiecznych, dla których był to drugi oficjalny występ w tym składzie – mówi reżyser Krzysztof Legowicz.

Drugie miejsce w mrągowskim przeglądzie zajął Teatrzyk w Kieszeni z Węgorzewa. Jury przyznało także dwa trzecie miejsca. Zajęły je: Grupa Teatralna Faux Pas z Olsztyna oraz, co nas szcególnie cieszy mrągowski Teatr Dnia Ósmego.

Występy teatralne oceniało jury w składzie: Alicja Kochańska, Wiesława Szymańska - Niemaszek, Sebastian Badurek oraz Lech Gołębicki.

19. Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal w Mrągowie

Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij