Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie znalazł się w gronie blisko 280 placówek z całego kraju wyróżnionych prestiżowym certyfikatem, potwierdzającym najwyższą jakość działań dla zrównoważonego rozwoju. Zielona Flaga zawisła już przed wejściem do szkoły, a w poniedziałek w ręce dyrekcji trafił też certyfikat krajowy Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Gratulujemy!

W poniedziałek, 12 października w Krakowie odbył się XIII Zjazd Szkół, które zostały wyróżnione prestiżowym certyfikatem Zielonej Flagi oraz certyfikatem krajowym Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej za rok szkolny 2014/15. Mrągowski Zespół Szkół Specjalnych znalazł się wśród 273 placówek z całego kraju, które zostały uhonorowane certyfikatami, potwierdzającymi najwyższą jakość działań dla zrównoważonego rozwoju.

Placówka z Mrągowa otrzymała Zieloną Flagę, międzynarodowy tytuł, który nadawany szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools. Polega on na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w szkołach i ich otoczeniu.

– W roku szkolnym 2014/15 realizowaliśmy dwa priorytetowe obszary tematyczne: Zdrowa żywność i Bioróżnorodność. Przeprowadziliśmy wiele działań edukacyjnych, promocyjnych i praktycznych. Ponadto realizowaliśmy też inne tematy związane z oszczędzaniem energii, ochroną wody i gospodarowaniem odpadami, zachęcaliśmy do aktywności fizycznej. W przebieg naszych działań zaangażowani byli rodzice i opiekunowie prawni naszych uczniów – wymienia koordynatorka programu Krystyna Janus.

Uzyskanie certyfikatu Zielona Flaga było uwieńczeniem systematycznych działań proekologicznych podejmowanych przez szkołę w ubiegłym roku szkolnym.

– Współpracowaliśmy z przedstawicielami służb ratowniczych: ratownikiem medycznym, pracownikami WOPR – u i pielęgniarką szkolną, którzy uczyli społeczność naszej szkoły udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  W działaniach proekologicznych wspierali nas też profesjonalni instruktorzy zajęć ruchowych i dietetyk. Współpracowaliśmy z pracownikami Sanepidu i Wydziału Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa, którzy prowadzili z uczniami zajęcia dydaktyczne – dodaje Dorota Żytko z Zespołu Szkół Specjalnych.


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij