Najmłodsi uczestnicy świetlicy środowiskowej w Szestnie zaprotestowali przeciwko pijanym kierowcom. Działania pomogli przeprowadzić im mrągowscy policjanci. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących, a dzieci przekazywały trzeźwym ulotki i naklejki "Bezpieczny kierowca".

W poniedziałek 19 października policja wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mrągowie realizowała działania pod nazwą "Stop Pijanym Kierowcom". Działania skierowane były do wszystkich użytkowników dróg. Ich celem było uświadomienie kierowcom odpowiedzialności jaka spoczywa na nich podczas kierowania autem, ponieważ nawet najmniejsza ilość alkoholu zmienia funkcjonowanie organizmu i może być przyczyną tragedii.

Akcję wsparły dzieci uczęszczające do świetlicy środowiskowej w Szestnie. I właśnie tam przy drodze wojewódzkiej nr 591 funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzali stan trzeźwości kierowców jadących w stronę Kętrzyna. A dzieci przekazywały tym odpowiedzialnym w nagrodę ulotki tematyczne oraz naklejki z napisem "Bezpieczny kierowca". Przy okazji najmłodsi uświadamiali kierowców, że każdy, kto taką naklejkę dostaje przyczynia się do zaprotestowania przeciwko jeździe pod wpływem alkoholu. Dzieci protestowały również trzymając baner z napisem „Stop Pijanym Kierowcom”.

Podczas działań dało się zauważyć, jak kierowcy pozytywnie reagowali i chwalili dzieci za udział w tak ważnej akcji. Najmłodsi tak bardzo zaangażowali się w działania, że już zapowiedzieli, że chętnie wezmą udział w kolejnych.

W efekcie działań policjanci sprawdzili trzeźwość kilkudziesięciu kierowców. Na szczęście wszyscy byli trzeźwi.

To nie pierwszy wspólny "protest" dzieci i policjantów z Mrągowa. Informacje na temat wcześniejszej wspólnej akcji pisaliśmy na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

Źródło: KPP Mrągowo

Akcja "Stop Pijanym Kierowcom"


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij