Blisko siedemdziesięciu emerytowanych nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi spotkało się wczoraj z wójtem Jerzym Krasińskim. Spotkania organizowane są od blisko 20 lat w okolicach Dnia Edukacji Narodowej i są doskonałą okazją do spotkania się, powspominania starych, dobrych czasów, a przede wszystkim docenienia zasłużonych dla gminnej oświaty.

Były życzenia, symboliczne róże, rozmowy w gronie tych, z którymi dzielili życie zawodowe i wspomnienia ze wspólnej pracy pedagogicznej. Emerytowani nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi ze szkół w Bożem, Szestnie, Kosewie i Marcinkowie spotkali się wczoraj, 19 października z wójtem Jerzym Krasińskim. W spotkaniu w Urzędzie Gminy Mrągowo wzięli udział także obecni dyrektorzy gminnych szkół.

Uroczystość przebiegła w sympatycznej atmosferze. Nauczycielom wręczono symboliczne róże, nie zabrakło życzeń i rozmów, a spotkanie uświetniły występy uczniów.

Jak wspomniał wójt Jerzy Krasiński, inicjatywa spotkań z emerytowanymi nauczycielami zrodziła się blisko 20 lat temu i stała się tradycją w gminie Mrągowo. – Jest to okazja do podziękowania emerytowanym nauczycielom za ich ogromny wkład w edukację mieszkańców gminy,  do spotkania się w gronie dawnych znajomych z pracy i dzielenia się wspomnieniami. Życzę wszystkim niezawodnego zdrowia i wszelkiej pomyślności – dodaje wójt.

Spotkanie z emerytowanymi nauczycielami


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij