Od 10 lat Warsztaty terapii Zajęciowej w Mrągowie pomagają niepełnosprawnym. Tym, którzy bez wsparcia i życzliwości innych ludzi często nie mają siły samodzielnie zmagać się z problemami. Podsumowaniem dotychczasowej pracy i dorobku WTZ będzie jubileusz 10-lecia, który odbędzie się w sobotę, 17 października.

Podczas sobotnich obchodów jubileuszu będzie można zobaczyć jak, pomimo swojej niepełnosprawności, uczestnicy WTZ potrafią występować przed publicznością, jakie mają talenty i dają przykład tego, że dzięki wytężonej pracy i chęciom można zwalczać przeciwności losu i własne słabości. Nie zabraknie podsumowania działalności WTZ i wspólnej integracji.

- Uczestnicy włożyli w przygotowania do uroczystości wiele pracy i byłoby im bardzo przyjemnie, gdyby wiele osób dowiedziało się o ich talentach - mówią organizatorzy jubileuszu. - Zapraszamy wszystkich byłych uczestników oraz osoby zaprzyjaźnione z Warsztatami do udziału w naszym jubileuszu. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!

Warsztaty Terapii Zajęciowej podlegają pod zarząd TPD Koło Rodziców Dzieci Specjalnej Troski. Warsztaty utworzone zostały z myślą o pomocy osobom niepełnosprawnym. Misją WTZ jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz stygmatyzacji tych osób. Głównym zadaniem jest więc rewalidacja społeczna i rehabilitacja zawodowa uczestników WTZ. Placówka prowadzi rehabilitację zawodową i społeczną dla osób niepełnosprawnych. Rehabilitacja realizowana jest przede wszystkim w formie terapii zajęciowej. Uczestnicy mają do dyspozycji sześć pracowni: artystyczną, krawiecką, gospodarstwa domowego, multimediów i kultury, pracownię rehabilitacji społecznej i aktywności. Po za tym prowadzone są warsztaty teatralno-wokalne, zajęcia z psychologiem, logopedą i inne okazjonalne.

Program jubileuszu 10–lecia WTZ w Mrągowie:

17 października 2015, Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie

11.00 - rozpoczęcie imprezy
11.45 - prezentacja multimedialna
12.15 - występy wokalne uczestników WTZ
12.40 - występ teatru „Dnia Ósmego”
13.10 - zakończenie imprezy i spotkanie w Sali Orbita


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij