W mrągowskim magistracie trwa weryfikacja projektów do budżetu obywatelskiego na 2016 rok. Do urzędu wpłynęły 23 wnioski mieszkańców, a o tym które z nich zakwalifikują się do głosowania zdecyduje zespół koordynacyjny i urzędnicy. Dokładną listę odrzuconych i zakwalifikowanych projektów poznamy w poniedziałek.

W mrągowskim urzędzie trwa weryfikacja wniosków do budżetu obywatelskiego na 2016 rok. Propozycje mieszkańców są poddawane ocenie formalnej, prawnej i merytorycznej przez specjalnie powołany zespół koordynujący i urzędników. W nowej edycji do dyspozycji mieszkańców jest 400 tys. zł – na projekty inwestycyjne 360 tys. zł a na miękkie 40 tys. zł.

Na chwilę obecną osiem projektów pozytywnie przeszło weryfikację i znalazło się na liście zadań, które mają szansę zostać zrealizowane w ramach Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego. Po analizie możliwości realizacji na liście „szczęśliwców” znalazły się:

  • 5-6 samoobsługowych stacji serwisowych dla rowerów,
  • Bariera ochronna,
  • Budowa hali sportowej (lekka konstrukcja) na istniejącym boisku asfaltowym,
  • Budowa miejsc postojowych dla samochodów,
  • Budowa Miejskich Kortów Tenisowych,
  • Mrągowo rowerową stolicą Mazur!
  • Ogród Zdrowia - Hortiterapia w Mrągowie,
  • Sport Expo Mrągowo.

O projektach możecie przeczytać na stronie urzędu miasta, wystarczy kliknąć w zakładkę Mrągowski budżet obywatelski.

Dokładną listę projektów odrzuconych i dopuszczonych pod tegoroczne głosowanie przedstawimy Wam w poniedziałek, kiedy IV edycja Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego wejdzie w decydującą fazę. Na co przeznaczyć pieniądze z miejskiej kasy po raz trzeci zdecydują mieszkańcy. Na oddanie głosu będziecie mieć tydzień – od 12 do 19 października – a zagłosować będziecie można na dwa projekty – jeden inwestycyjny i jeden miękki. Mieszkańcy będą oddać głosy przez Internet i tradycyjnie wrzucając wypełnioną kartę do urny. Nazwy projektów, które zostaną zrealizowane w 2016 roku poznamy 27 października.

 

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij