Do końca października organizatorzy Impresji Artystycznych „Śpiewające Obrazy” czekają na zgłoszenia zdolnych muzyków. Laureaci muzycznego przeglądu wystąpią przed koncertem gwiazdy tegorocznych Impresji – Katarzyny Nosowskiej tworzącej projekt Nosowska. Tegoroczne Impresje odbędą się w dniach 18-22 listopada.

Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki w ramach Impresji Artystycznych Śpiewające Obrazy 2015.
To przestrzeń dla solistów i zespołów, profesjonalistów i amatorów niezależnie od uprawianego gatunku muzycznego, którzy prezentują dwie piosenki w języku polskim: jedną we własnej interpretacji i aranżacji z repertuaru Marka Grechuty, drugą - autorską (muzyka i/lub tekst).

Zakwalifikowani do Konkursu uczestnicy mają możliwość m.in. udziału w bezpłatnych warsztatach wokalnych Laboratorium Głosu ze światowej sławy śpiewaczką i pedagogiem - Olgą Szwajgier lub warsztatach Kreatywnego Pisania z Michałem Zabłockim – autorem wielu znanych piosenek w repertuarach Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila, Jacka Wójcickiego i wielu innych.

Na laureatów czekają nagrody pieniężne i nie tylko. Na zgłoszenia czekamy do 31 października. Konkurs oraz Koncert galowy z udziałem laureatów oraz Nosowskiej odbędzie się – 22 listopada

Katarzyna Nosowska rozpoczęła karierę muzyczną u schyłku lat 80-tych i błyskawicznie podbiła serca polskiej publiczności. Poza działalnością w rockowej grupie HEY i gościnnymi występami w innych zespołach, Nosowska prowadzi niezwykle udaną karierę solową. Wydała do tej pory sześć albumów studyjnych, z których ostatnie dwa, Osiecka (2008) i 8 (2011), pokryły się platyną. Jest również laureatką wielu nagród i wyróżnień. Ma na koncie między innymi ponad dwadzieścia Fryderyków, w większości za osiągnięcia solowe. Tylko w 2012 roku uzyskała sześć nominacji do tej zaszczytnej statuetki. W latach 2012 – 2013 była dyrektor artystyczną projektu Męskie Granie, co potwierdziło jej niesłabnącą pozycję na polskim rynku muzycznym. Nosowska zaprezentuje przekrojowy repertuar - głównie najważniejsze i najbardziej znane utwory z solowej działalności. Dodatkowo będzie można usłyszeć elektroniczne kompozycje z czasów współpracy Artystki z Andrzejem Smolikiem.

W ramach Impresji odbędą się również warsztaty:
20-21 listopada

* warsztaty Laboratorium Głosu z Olgą Szwajgier
Unikalny warsztat z jedną z największych sopranistek świata, to przede wszystkim szukanie, odkrywanie siebie i swojego brzmienia. Zajęcia inspirują do badania i poszukiwania swoich ukrytych możliwości głosowych, uczą wykorzystywania swoich błędów jako „arcymistrzów” w rozwoju. Olga Szwajgier nie narzuca jedynej i słusznej drogi, wprost przeciwnie – ukazuje, że powielanie innych to zaprzepaszczenie siebie. Pracując z tą niezwykłą osobą przekonujemy się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym. Zachęcamy więc do udziału w warsztacie każdego, kto chciałby otworzyć się na tę nową i niezwykłą formę wyrażania siebie. W programie zajęć:poznanie unikatowej metody pracy z głosem Olgi Szwajgier; nauka specyficznej dla tej metody emisji głosu, techniki operowania głosem oraz praca nad jego świadomym brzmieniem; poznanie swoich możliwości głosowych; odkrywanie własnej indywidualności i ekspresji poprzez dźwięk.
Olga Szwajgier - jest autorką unikatowej metody pracy z głosem i pedagogiem Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz Internationale Akademie für Neue Music w Schwaz (Austria).Uhonorowana tyutułem „Woman of thew Year 1991/92” przez International Biographical Centre w Cambridge. Prowadzi autorską szkołę wokalną „Laboratorium głosu” z siedzibą w Krakowie.
Pierwszeństwo  w warsztacie mają osoby biorące udział w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki.

* warsztaty Kreatywnego Pisania z Michałem Zabłockim
To praktyczny kurs pisania tekstów piosenek i wierszy. Przy wykorzystaniu nowoczesnych mediów pozwala uczestnikom rozwijać kreatywność, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić techniki pisarskie w różnych gatunkach literackich. Zapraszamy wszystkich tych, którzy piszą amatorsko i mają ambicje poetyckie.
W programie zajęć m.in.: wykład o Multipoezji, prezentacja platformy eMultipoetry i jej narzędzi; praktyczny kurs pisania tekstów piosenek i wierszy, praca na tekstach uczestników.

Michał Zabłocki - na podstawie jego wierszy powstało wiele znanych piosenek w repertuarach Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila i wielu innych artystów. Jest pomysłodawcą i twórcą programu Multipoezja” i wielu innych poetyckich inicjatyw. Zrealizował projekt wielojęzycznego międzynarodowego portalu poetyckiego eMultipoetry.eu według własnego pomysłu. Jest wykładowcą Studium Literacko-Artystycznego przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, najstarszej i najbardziej renomowanej w kraju szkoły pisania.  

18-22 listopada
* warsztaty Alternatywnych Działań z Teatrem Salamandra
Warsztat dla wszystkich tych, którzy chcieliby zasmakować sztuki fireshow i  nauczyć się posługiwać najpopularniejszym sprzętem do realizacji widowisk świetlnych czyli poikami i kijami.

Zapraszamy młodzież i dorosłych, niepotrzebne jest doświadczenie, wystarczy pasja i chęć. Zwieńczeniem pięciodniowych warsztatów będzie pokaz zaprezentowany w ostatnim dniu Impresji 2015 pt.”Obrazy malowane światłem”.

Teatr Salamandra - jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich teatrów tańczących z ogniem. Kierownikiem artystycznym Zespołu jest Artur Ziemacki mający za sobą warsztaty prowadzone przez Teatr "Akademia Ruchu", "Milon Mela" anima7Grupę Tradycyjnych Artystów Hinduskich, Jamesa Slovaka i Hairo Questa oraz performera Janusza Bałdygę.

* Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona!

Należy wypełnić deklarację udziału w warsztatach  i przesłać na adres mailowy: j.polomska@ckit.mragowo.pl., fax-em tel. 89 743 34 60 lub listowanie na adres: Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, 11-700 Mrągowo. Lista uczestników zamieszczona zostanie na stronie internetowej CKiT do dnia 3.11.2015 r.
Więcej informacji, zgłoszenia: Justyna Połomska - tel. 89 743 34 53, 603 628 059, e-mail: j.polomska@ckit.mragowo.pl

Regulamin i karta zgłoszeń KONKURSU oraz deklaracja udziału w WARSZTATACH dostępne są tutaj.

Wyjątkowym wydarzeniem towarzyszącym Impresjom 2015 będzie Dzień Krakowski 21 listopada.

W programie:
Spotkanie z autorami książki “Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty”: Danutą Grechutą i Jakubem Baranem
Wystawa zdjęć Marka Grechuty i zespołu Anawa z lat 60 – tych i 70 – tych
Gala Laureatów Grechuta Festival z udziałem: Łukasza Jemioły, zespołu Dzień Dobry oraz Justyny Panfilewicz & Pawła Piątka.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: CKiT w Mrągowie


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij