Przejdą trasą uznawaną za atrakcyjne miejsce wędrówek już przed II wojną światową. W sobotę, 26 września Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” zapraszają na pieszą wędrówkę Szlakiem Pięciu Jezior.

Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” zapraszają na rajd pieszy Szlakiem Pięciu Jezior. Wycieczkę zaplanowano na sobotę, 26 września. Start o 10.00 spod Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Przewidywana godzina zakończenia to 13.30. Uczestnicy będą mieli do pokonania 12 km.

Szlak należy do jednego z najatrakcyjniejszych na Pojezierzu Mrągowskim. Przebiega wzdłuż małych, otoczonych lasami jezior położonych na zachód od Mrągowa. Już przed II wojną światową był atrakcyjną trasą wędrówkową. W 2009 roku został oznakowany. Teren, przez który prowadzi trasa jest bardzo urozmaicony. W okolicach Polskiej Wsi wędrujemy zalesionymi pagórkami. Atrakcją tego odcinka jest stromy i głęboki wąwóz, w którym płynie tzw. Czerwona Rzeczka łączący jezioro Piecuch ze Stawem Rybnym.

Rajd odbywa się w ramach kampanii "Raj dla aktywnych. Mazury" organizowanej przez mazurskie LOT-y. Ma ona zwrócić uwagę na możliwości uprawiania turystyki aktywnej na Mazurach.

Oprac. red.

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij