Po raz pierwszy od lat w Mrągowie zorganizowane zostało Kryterium Uliczne, ale po raz pierwszy było to kryterium w randze Mistrzostw Polski. W imprezie uczestniczyło łącznie ponad 100 kolarzy. W najważniejszym starcie Elity zwyciężył faworyt Kamil Zieliński z grupy Domin Sport.

* Materiał filmowy finansowany przez Urząd Miejski w Mrągowie.
* Jakość HD: 720p, 1080p

Z punktu widzenia mrągowskich kibiców kolarstwa, najcenniejsze były dwa trzecie miejsca dla braci Bartosza (żak) i Michała Nalepa (junior młodszy) oraz drugie miejsce Natalii Zysk (open), a także czwarte miejsce Marysi Kamienieckiej wśród juniorek młodszych.

Mrągowski Festiwal Rowerowy to nie tylko Kryterium uliczne. Na placu Unii Europejskiej i na Stadionie Miejskim równolegle odbywały się wydarzenia towarzyszące, w tym wyścigi dla najmłodszych, a także pokazy artystyczne. Imprezę zakończyła Parada Rowerowa, w której uczestniczyło kilkaset osób!

O opinie na temat MFR zapytaliśmy organizatorów, gości i zawodników.
- Samorząd województwa chętnie wspiera inicjatywy sportowe w regionie, szczególnie te, które promują sport wśród dzieci i młodzieży – mówi Wioletta Ślaska – Zyśk, wicemarszałek województwa. - Mrągowo jest świetnym miejscem na organizowanie tego typu wydarzeń, widać, że wielu osobom zależy na tym, by w tym mieście odbywało się wiele różnych imprez skierowanych do szerokiego grona odbiorców.

- Bardzo ładny wyścig, bardzo fajnie zorganizowany, trasa selektywna, trudna, z podjazdem po kostce. Na szczęście nie padał deszcz, więc było całkowicie bezpiecznie – mówił Kamil Zieliński z Domin Sport.

Więcej w materiale video.

Pełne wyniki kryterium znajdziecie tutaj.

Mrągowski Festiwal Rowerowy - fotorelacja


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

X Zamknij
X Zamknij