Rosanne Cash,  Dżem, Oddział Zamknięty czy zespół więzienny Paragraf 64 – to oni porwą publiczność zgromadzoną w amfiteatrze nad Czosem. W ostatni weekend lipca Mrągowo zmieni się w największą countrową scenę w Europie. Sprawdźcie program 34. Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country&Folk.

Najlepsi muzycy z całego świata, legendy gatunku i młodzi wykonawcy rodzimej sceny  – od 24 do 26 lipca w Mrągowie odbędzie się najważniejsze święto miłośników muzyki country, folk i bluegrass. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country&Folk odbywa się corocznie, nieprzerwanie od 1982 r. Każdego roku podczas pikniku do Mrągowa zjeżdża ok. 150 tys. turystów. Na scenie festiwalu wystąpiło dotychczas ponad 500 artystów. Sprawdź, co będzie działo się podczas tegorocznej, 34.edycji festiwalu?

Muzyczny weekend nad Czosem

Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie Rosanne Cash – tegoroczna zdobywczyni 3 Nagród  i córka legendarnego Johnny’ego Casha. Po latach na scenę powraca widowisko muzyczne, skupiające wokół nietypowej fabuły tuzy polskiego country.

Przedstawicielami młodego nurtu będą m.in. Paula i Karol - okrzyknięci „superbohaterami” przez brytyjski The Guardian oraz finalista programu Must be the music - zespół Pora Wiatru. Na deskach mrągowskiego amfiteatru wystąpią również m.in.: Aly Cook z Nowej Zelandii, amerykański zespół  Smythe&Taylor czy holenderski Music Road Pilots. Niespodzianką jest pojawienie się w programie festiwalu zespołu więziennego Paragraf 64. W Mrągowie muzyka brzmieć będzie jednak już od rana – festiwal wraca do tradycji jam session w lokalnych barach i na ulicach, z udziałem artystów Pikniku i festiwalowej publiczności.

Na miłośników mocniejszych brzmień Mrągowo czeka szczególnie w niedzielę.  W koncercie poświęconym transplantologii wezmą udział m. in. zespół  Dżem oraz Oddział Zamknięty.

Festiwal charytatywnie

Organizatorzy zaprosili ponad 1000 dzieci z domów dziecka na Warmii i Mazurach do uczestnictwa w festiwalu. Podobnie jak w ubiegłym roku, wychowankowie będą mogli zajrzeć za kulisy, spotkać się z muzykami i uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach. Podczas Pikniku odbędzie się także próba bicia rekordu Guinessa  w tańcu liniowym, która będzie poprzedzona warsztatami otwartymi dla wszystkich festiwalowiczów. Wspólnie z Eulalią Wojnicz z Fundacji „Zwięrzęta Eulali”, twórcy Pikniku zainicjują także dyskusję na temat traktowania zwierząt, w tym – szczególnie bliskim miłośnikom muzyki country – koni.

W piknikową niedzielę festiwal przyłączy się do akcji wspierającej polską transplantologię. Organizatorzy zapraszają na spotkania z ekspertami oraz osobami, które dzięki transplantologii zyskały drugie życie.

Nie tylko muzyka country

Otwarte koncerty i wydarzenia pod hasłem Piknik Country w Mieście od lat towarzyszą Festiwalowi PIKNIK COUNTRY & FOLK, wzbogacając festiwalową ofertę kulturalną dla wszystkich przyjezdnych, turystów i miłośników muzyki country oraz będąc alternatywą dla osób nie korzystających z oferty płatnych koncertów w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Scena miejska co roku gości znanych i lubianych wykonawców muzyki country oraz laureatów „Przepustki do Mrągowa”.

Nie brakuje takich atrakcji jak: parada country, wspólne festiwalowe śniadania nad jeziorem,  pokazy tańca, zawody pływackie, turniej tenisowy czy bicie rekordu Polski w tańcu liniowym, któremu towarzyszą warsztaty tańca country, prowadzone przez zespół Rodeo. Tradycją, podtrzymywaną także w tym roku, będzie niedzielna Msza Country w mrągowskim kościele, w której aktywnie uczestniczą sami artyści.

Kowbojskie stroje, motocykle, samochody terenowe a przede wszystkim muzyka tworzą niepowtarzalny klimat Pikniku Country. Festiwal rozpocznie się w piątek 24 lipca, zabawa w stylu country potrwa do niedzieli 26 lipca.

PROGRAM PIKNIK COUNTRY W MIEŚCIE 2015:
Plac Unii Europejskiej

24.07 (piątek)   

14.30 Przepustka do Mrągowa – występy konkursowe: Ludzie Szeryfa, Man in Black - czyli w Czerni Człek, Urszula Chojan & Country Show, Teren C, STOP Band, laureat "Przepustki do Mrągowa" - eliminacji w Pakosławiu

17.30 Otwarcie Pikniku Country w Mieście

ALABAMA BAND

Ogłoszenie wyników „Przepustki…”, występ głównego laureata

20.00 PM 2 Collective - laureat "Przepustki..." 2014                                               
21.15 DRINK BAR

25.07 (sobota)

15.00 Orkiestra Dęta Mrongovia
15.30 Laureaci “Przepustki do Mrągowa 2015” z Mrągowa i Pakosławia
           Strefa RODEO, gościnnie - Kawałek Mrągowa

17.00 DROGA NA OSTROŁĘKE
18.30 BURNIN’G HEARTS                          
20.00 HONKY TONK BROTHERS
21.30 MANSON BAND

26.07 (niedziela)

13.00 Paragraf 64
14.30 6. Memoriał Taneczny im. Andrzeja Fabisiaka - Rekord Polski w Tańcu Liniowym
15.00 POWERGRASS
16.30 WHISKEY RIVER    

Imprezy towarzyszące:

24.07 (piątek)

12.00 Maraton Pływacki o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowa, Plaża Hotelu Mercure Mrongovia

25.07 (sobota) 15.00-19.00 / 26.07, 11.00-14.00, plac PCK
Warsztaty taneczne prowadzone przez zespół RODEO przygotowujące do udziału w ustanowieniu Rekordu Polski w Tańcu Liniowym
Wielki finał w niedzielę 26.07 o godz. 14.30 na ulicy Sobczyńskiego na wysokości miejskiego amfiteatru!

26.07 (niedziela)

12.00  PARADA COUNTRY

Oprac. red.

Słowa kluczowe:
kultura piknik country Mrągowo program 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij