Blisko 60 młodych tancerzy z różnych zakątków Polski zjechało we wtorek do Mrągowa, by dać popis swoich tanecznych umiejętności. Na macie rozstawionej przy mrągowskim molo można było zobaczyć tancerzy ze Słupska, Pruszcza Gdańskiego, Białegostoku i okolic – Kętrzyna czy Rynu. Nie zabrakło także silnej reprezentacji Mrągowa. Zobaczcie galerię zdjęć z Mazury Freestyle Battle.

Młodzi tancerze z różnych zakątków Polski spotkali się we wtorek w Mrągowie podczas Mazury Freestyle Battle. Taneczne show zgromadziło na skwerze Jana Pawła II miłośników tańca ulicznego, którzy z całych sił kibicowali zawodnikom.

– Każdy sport jest dobry, lecz dla nas hip-hop jest całym życiem. Tańczymy, żeby pokazać swoje emocje, to nam daje radość i wolność – mówią młodzi tancerze.
Taneczne pojedynki w trzech kategoriach wiekowych (do 9 lat, od 10 do 13 lat i pow. 14 lat) wystartowały po godz. 14.00. Wcześniej poczucie rytmu zaprezentowało trzyosobowe jury. Zacięta rywalizacja trwała do godz. 20.00.

Organizatorem Mazury Freestyle Battle było Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie przy wsparciu Młodzieżowego Domu Kultury oraz Stowarzyszenia Hip-Hop Mazury, które jest inicjatorem wielu wydarzeń tanecznych na Warmii i Mazurach.

Inauguracja tanecznego show odbyła się w Kętrzynie, a przed nami imprezy w Ełku - ta już dziś, i w piątek w Rynie. – Zachęcamy, by nie czekać, nie siedzieć w domu przed komputerem, tylko przyjść na taką imprezę. Nawet popatrzeć tylko jak tańczą inni i poszukać stylu tańca dla siebie, a następnie spróbować – przekonuje Paweł Kamiński, znany w gronie tancerzy jako Bboy Pawlotti.

Wyniki Mazury Freestyle Battle:

HipHop Dance/Breakdance 2vs2 do 9 lat:
1 miejsce Wiki i Minionek (Mrągowo/Kętrzyn)
2 miejsce Róża i Tomuś (Mrągowo/Słupsk)

HipHop Dance/Breakdance 2vs2 od 10 do 13 lat:
1 miejsce Tina i Monster (Mrągowo)
2 miejsce Doma i Nietoperz (Mrągowo/ Słupsk)

HipHop Dance/Breakdance 2vs2 pow. 14 lat:
1 miejsce Gabi i Rybny (Mrągowo/Kętrzyn)
2 miejsce Daria i Chorzel (Słupsk/Ryn)

Gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: Marlena Bieleninik

Mazury Freestyle Battle


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij