Okna produkują od ponad dwudziestu lat. Zaczynali od 100 okien miesięcznie, a dziś z hali produkcyjnej wyjeżdża tysiąc okien dziennie. Firma AdamS z Mrągowa oficjalnie otworzyła nową inwestycję zlokalizowaną przy zachodniej obwodnicy miasta. Na wielkim otwarciu nie zabrakło kontrahentów, lokalnych przedsiębiorców, przedstawicieli samorządu, parlamentu i rządu.

Warta 40 mln zł inwestycja mrągowskiej firmy AdamS została oficjalnie otwarta. W poniedziałek, 25 maja progi nowej hali produkcyjnej przekroczyło ponad dwustu gości. Na wielkim otwarciu pojawili się kontrahenci, lokalni przedsiębiorcy, samorządowcy, a także przedstawiciele parlamentu i rządu.

* Materiał filmowy finansowany przez Urząd Miejski w Mrągowie.
* Jakość HD: 720p, 1080p

Gościem specjalnym wielkiego otwarcia był wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. Zaproszenie przyjęli także posłowie na sejm Tomasz Makowski, Stanisław Żelichowski, Edmund Borawski oraz marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Nie zabrakło także władz Mrągowa, powiatu mrągowskiego i okolicznych miast. Zaproszeni goście mieli okazję powiedzieć kilka słów o nowej inwestycji w Mrągowie i zwiedzić fabrykę.

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podkreślał, że właściciel firmy AdamS, zaczynając przed laty od małej firmy rodzinnej, stał się jednym z największych producentów w tej branży nie tylko na Warmii i Mazurach, ale i w kraju.

Właściciel firmy Henryk Pędzich powiedział, że działalność gospodarczą prowadzi od 42 lat, a okna zaczął produkować ponad 20 lat temu. – Pomysł produkowania stolarki PCV zrodził się na początku lat 90-tych, gdy byłem jeszcze właścicielem firmy usługowej. Potrzebowaliśmy okien do naszej nowej inwestycji. Niestety produkt, który zamówiliśmy nie spełniał naszych oczekiwań – mówił Henryk Pędzich.

Produkcję okien w Mrągowie rozpoczął więc w 1993 roku. Najpierw własnymi siłami, na prymitywnych maszynach. – Gdy zaczynaliśmy, nasza produkcja wynosiła 100 okien miesięcznie, dziś z fabryki wyjeżdża tysiąc okien każdego dnia. Obecnie zatrudniamy 250 pracowników, ale w najbliższym czasie zatrudnienie wzrośnie do 400 osób – podkreślił właściciel fabryki.

Nowo otwarta hala produkcyjna firmy AdamS, produkującej stolarkę okienną, to 17 tys. metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej. Wraz z biurowcem, placem składowym i parkingiem zajmuje blisko 8ha powierzchni.

Otwarcie nowej hali firmy AdamS


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij