Najbliższa sobota w powiecie mrągowskim upłynie pod znakiem wielu wydarzeń kulturalnych, a jednym z nich będzie z pewnością Noc Muzeów. Podczas niej atrakcje zaplanowano w mrągowskim ratuszu, Muzeum Sprzętu Wojskowego oraz w Muzeum im. Walentyny Dermackiej w Pieckach.

Noc Muzeów to ogólnopolska inicjatywa, w której drzwi wielu obiektów muzealnych w Polsce otwierają się szeroko przed odwiedzającymi. Z oferty muzeów będzie można skorzystać w najbliższą sobotę w Mrągowie i Pieckach. Tego dnia wstęp do muzeów jest bezpłatny.

W Mrągowie przygotowano atrakcje w Ratuszu, w którym znajduje się mrągowski oddział Muzeum Warmii i Mazur. Od 21:00 będzie można zwiedzać wystawy z przewodnikiem, a także odwiedzić kościół ewangelicko-augsburski i prawosławny. O 22 rozpocznie się plenerowy pokaz „Spotkanie z Matyldą”.

W Mrągowie będzie można skorzystać także z oferty Muzeum Sprzętu Wojskowego. Planowane jest zwiedzanie ekspozycji pojazdów z przewodnikiem, prezentacja najnowszego nabytku Muzeum – czołgu T-72. Będzie okazja, aby porozmawiać z pracownikami Muzeum i wolontariuszami, zdobyć informacje o pozyskaniu i konserwacji eksponatów. Wszystko to w tajemniczej, nocnej scenerii, przy trzaskającym ognisku i wojskowej muzyce płynącej z głośników...

W Pieckach atrakcje przygotowano w Muzeum im. Walentyny Dermackiej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 i będzie połączone z degustacją ryb przygotowaną przez LGD „Mazurskie Morze”. Organizatorzy przygotowali występy teatralne i muzyczne (szczegóły na plakacie poniżej).

Wszystkie wydarzenia poleca mragowo24.info

Słowa kluczowe:
Mrągowo noc muzeów 2015 Piecki kultura 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij