Warmia i Mazury mają szansę zaistnieć na eventowej mapie Polski. Pomóc wypełnić niszę na rynku ma powstałe w Mrągowie biuro turystyki biznesowej. Będzie to miejsce pierwszego kontaktu dla organizatorów spotkań biznesowych. O współpracy rozmawiano wczoraj (28 kwietnia) podczas konferencji inaugurującej „Convention Bureau Masuria”.

W Mrągowie powstało pierwsze na Mazurach oficjalne biuro turystyki biznesowej. Pomysł zainicjowała Lokalna Organizacja Turystyczna “Ziemia Mrągowska”, która pozyskała z Ministerstwa Sportu i Turystyki dotację na realizację projektu „Convention Bureau Masuria”.  Podmiot ma zintegrować branżę turystyczną, która wspólnymi siłami chce wypromować region, jako miejsce idealne do organizacji wydarzeń biznesowych.

– Region posiada rozbudowaną bazę hotelarską, która jest wykorzystywana głównie podczas letniego sezonu – powiedziała nam Ewelina Krzywosz, specjalistka ds. marketingu biura turystyki biznesowej w Mrągowie. – Atrakcje turystyczne oraz unikatowa przyroda również przyciągają turystów w okresie wakacji. Województwo posiada, więc potencjał, by zaistnieć na eventowej mapie Polski.

Biuro turystyki biznesowej w Mrągowie ma wypełnić niszę na Warmii i Mazurach, wesprzeć rozwój turystyki biznesowej i sprawiać, że przedsiębiorcy będą częściej organizować tu konferencje i szkolenia. Pierwszym zadaniem będzie poznanie i zaprezentowanie potencjału regionu dla turysty biznesowego.

–  Organizatorzy, którzy chcą zorganizować na Warmii i Mazurach wydarzenie biznesowe muszą kontaktować się z każdym obiektem pojedynczo. Brak jest pośrednika, który skróciłby drogę od zapytania ofertowego do realizacji wydarzenia. „Convention Bureau Masuria” ma ułatwić tą drogę i stać się wspomnianym pośrednikiem dla organizatorów – dodaje Ewelina Krzywosz.

Podczas konferencji inaugurującej biuro turystyki biznesowej, która odbyła się wczoraj w mrągowskim hotelu Anek, ustalono zasady współpracy. Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele branży turystycznej, jednostek samorządowych i kulturalnych z okolicy. Rozmawiano o rozwoju turystyki biznesowej w regionie, potrzebach branży turystycznej i oficjalnych raportach według, których turystyka biznesowa na Warmii i Mazurach „kuleje”.

Projekt „Convention Bureau Masuria” zakłada między innymi modernizację portalu www.konferencjemazury.com oraz wydanie katalogu obiektów turystyki biznesowej w języku polskim i angielskim.

mb

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij