Porusz z nami miasto, zachęca Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. – Pod koniec kwietnia startujemy z projektem, którym chcemy wprowadzić trochę artystycznego zamieszania w naszym mieście – zapowiada Marta Szymborska. Zapisy na cykl artystycznych wyzwań "poRUSZone MIASTO" już ruszyły, także nie zwlekajcie ani chwili dłużej.

Artystyczny rozwój w dziedzinie  ruchu, teatru, tańca, głosu i działań performatywnych – to propozycja Centrum Kultury i Turystyki. Z końcem kwietnia rusza projekt "poRUSZone MIASTO", który ma przekonać mieszkańców, że kultura nie musi być nudna i jej kształt zależy od każdego z nas.

– PoRUSZone MIASTO! - to nasze hasło przewodnie. Kto i jak ruszy miasto? No właśnie... Jeśli interesuje Cię artystyczny rozwój, masz więcej niż 15 lat lub jesteś osobą dorosłą, zapraszamy Cię do udziału w tym artystycznym wyzwaniu – zachęca Marta Szymborska. – Jeśli nie masz doświadczenia, to nic - najważniejsze jest zaangażowanie i chęć spróbowania czegoś nowego. Proponujemy udział w cyklu artystycznych wyzwań wszystkim, których interesuje własny rozwój oraz aktywność.

Uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach artystycznych, pierwszy aktorski (ciało/ruch/głos) już 25-26 kwietnia. Poprowadzą go twórcy Teatru Chorea z Łodzi. Kolejne warsztaty odbędą się w maju (kontakt/ improwizacja), czerwcu (perkusja ciała) oraz sierpniu (bodypainting i tworzenie instalacji). Zwieńczeniem ciężkiej pracy będzie wspólnie stworzony spektakl, planowany na wrzesień.

Zgłoś swój udział osobiście w dziale organizacji imprez CKiT, telefonicznie (89 743 34 53) lub mailowo (m.szymborska@ckit.mragowo.pl). Śpiesz się, liczba miejsc jest ograniczona. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: CKiT Mrągowo

Oprac. red.

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij