Komiks o dwóch malarzach, opowiadanie o „tajemniczym pudełku” i obliczanie procentów. Ponad 200 uczniów klas szóstych trzech szkół podstawowych w Mrągowie przystąpiło dziś do egzaminu szóstoklasisty. W pierwszej kolejności zmierzyli się z językiem polskim i matematyką, a następnie czekał ich test z języka obcego.

Zmagania szóstoklasistów rozpoczęły się punktualnie o 9.00. Na pierwszy ogień poszły język polski i matematyka, na które mieli 80 minut. Następnie mogli na blisko półtorej godziny oderwać się od długopisów, tak by o 11.45 ponownie zasiąść w ławkach i sprawdzić swoją znajomość z języka angielskiego, na co dostali 45 minut.

– Łatwizna – usłyszeliśmy od szóstoklasistów z Zespołu Szkół nr 4 w Mrągowie, którzy zakończyli część pierwszą dzisiejszego egzaminu.

Jednym uśmiech nie schodził z twarzy, po innych było widać ogromne zdenerwowanie. I choć na szkolnych korytarzach można było usłyszeć pytania, czego tu się bać, to szóstoklasiści z mrągowskiej „czwórki” przyznali nam szczerze, że towarzyszy im ogromny stres. Nic dziwnego, to przecież pierwszy tak poważny egzamin w ich życiu.

Co znalazło się na egzaminacyjnych kartach? Na teście z języka polskiego pojawił się tekst o inteligencji słoni, komiks o dwóch malarzach, a największym wyzwaniem było napisanie opowiadania o tajemniczym pudełku. Nie zabrakło pytań o podmiot i orzeczenie czy odmiany przez przypadki. W tej części nie zabrakło zadań z matematyki, a wśród nich obliczanie procentów, ułamki, geometria i polecenia ze skalą. Po raz pierwszy na egzaminie pisanym na zakończenie szkoły podstawowej sprawdzano wiedzę z języka obcego.

Wiadomo, że test szóstoklasisty zda każdy, bo w tym przypadku nie ma określonej minimalnej liczby punktów. Schody zaczynają się, kiedy zdobyty wynik jest niewystarczający, by dostać się do upragnionego gimnazjum. Wyniki osiągnięte przez szóstoklasistów poznamy pod koniec maja.

mb

Test szóstoklasisty w ZS nr 4 w Mrągowie


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

X Zamknij
X Zamknij