Dobra wiadomość dla mieszkańców centrum miasta, którzy chcieliby za darmo ozdobić swój balkon kwiatami. Ruszyła akcja „ukwiecone śródmieście”, w której mrągowski magistrat rozda sadzonki pelargonii.

W Mrągowie ruszyła wiosenna akcja „ukwiecone śródmieście”. Na darmowe sadzonki pelargonii, ziemie, nawóz i skrzynki do kwiatów mogą liczyć mieszkańcy centrum miasta, których balkony wychodzą na główną ulice. Jeśli mieszkasz przy ulicy Królewieckiej, Żeromskiego, Mickiewicza, Ratuszowej lub Placu Kajki to zgłoś się do Urzędu Miejskiego w Mrągowie, zachęcają urzędnicy.  – Chcemy, by poprzez naszą akcję, Mrągowo stało się piękniejsze – mówi burmistrz Otolia Siemieniec. – Mamy nadzieję, że docenią to nie tyko mieszkańcy, ale i turyści, którzy będą mogli cieszyć się widokiem kwiatów w centrum miasta. Chcemy, aby włączanie mieszkańców w upiększanie Mrągowa stało się naszą tradycją. Dlatego zachęcamy do udziału w naszym projekcie.

Jak usłyszeliśmy w mrągowskim magistracie, do projektu zgłosiło się już około dwudziestu mieszkańców. Zapisy potrwają do końca marca, a sadzonki wraz z ziemią, nawozem i skrzynkami do kwiatów będzie można odbierać w kwietniu.

Źródło: UM Mrągowo

Oprac. red.


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij