Katarzyna Kuriata reprezentująca Bursę Międzyszkolną w Mrągowie zwyciężyła w tegorocznej edycji „Ośmiu Wspaniałych”, konkursu wyróżniającego młodzież za bezinteresowne pomaganie innym. Finał odbył się dziś w Starostwie Powiatowym w Mrągowie.

Udzielają się w akcjach dobroczynnych i obywatelskich, są wolontariuszami w hospicjum, pomagają niepełnosprawnym, aktywnie uczestniczą w życiu szkoły, poświęcają swój czas dzieciom, oddają honorowo krew, a co najważniejsze robią to z dobroci serca. Tegoroczni laureaci mrągowskiej edycji „Ośmiu wspaniałych” pomaganie mają „we krwi” i za to zostali dziś wyróżnieni.

Konkurs „Ośmiu wspaniałych” od dwunastu lat nagradza młodzież za postawy prospołeczne. Zasady są proste, szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu mrągowskiego zgłaszają kandydatury osób szczególnych, wolontariuszy na co dzień zupełnie bezinteresownie pomagających innym. Do etapu finałowego kwalifikuje się ósemka najlepszych, a tam czeka ich konfrontacja z komisją konkursową.

W tegorocznej edycji komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia, bo poziom laureatów był bardzo wysoki. – W tym roku z całej ósemki emanuje radość z niesienia pomocy. Jesteście otwarci, bardzo pozytywni i szczerzy – mówiła Jolanta Malajkat ze Starostwa Powiatowego w Mrągowie. – Cieszy nas fakt, że czerpiecie z wolontariatu satysfakcję. Pokazujcie się w szkolnym środowisku, bo możecie pomaganiem zarazić swoich kolegów i koleżanki. Życzymy Wam, aby entuzjazm Was nie opuszczał. Nadal róbcie rzeczy niesamowite.

Po burzliwych dyskusjach komisja pod przewodnictwem Zbigniewa Lubowidzkiego zdecydowała, że zwycięstwo należy się Katarzynie Kuriacie, reprezentującą w tegorocznej edycji konkursu Bursę Międzyszkolną. Do rąk laureatki powędrowała statuetka „Ośmiu wspaniałych”.

Jak powiedziała nam zwyciężczyni, wolontariat to od trzech lat jej sposób na życie, w wolnych chwilach pomaga dzieciom, działa na rzecz zwierząt i bierze udział w akcjach charytatywnych. – Cieszę się bardzo. Nagroda to dla mnie ogromne wyróżnienie i docenienie mojej pracy wolontariackiej. To rodzice nauczyli mnie, że trzeba pomagać. Na pewno nie spocznę na laurach, będę robić to co robiłam do tej pory a nawet więcej, bo to daje mi siłę – z radością przyznała Katarzyna Kuriata.

Konkurs od dwunastu lat przeprowadza Starostwo Powiatowe w Mrągowie. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się dziś (25 lutego) w Starostwie Powiatowym. Mrągowska laureatka awansowała do etapu finałowego konkursu, co oznacza, że w połowie kwietnia pojedzie na eliminacje ogólnopolskie do Warszawy.

Laureaci samorządowego konkursu „Ośmiu Wspaniałych” w 2015 roku:
Wiktoria Anna Laskowska – I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie
Aleksandra Szawro – Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie
Emilia Kowalczyk – Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie
Katarzyna Barbara Michalska – Bursa Międzyszkolna w Mrągowie (ZS nr 2)
Katarzyna Kuriata  – Bursa Międzyszkolna w Mrągowie (ZS nr 2)
Paulina Buczkowska – Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie
Paula Ochocińska – Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie
Dawid Suchecki – Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom!

Tekst i fot. Marlena Bieleninik

Konkurs "Ośmiu wspaniałych"


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij