Trabanty, żuki, polonezy czy nysy – jednym słowem samochody z socjalistyczną duszą – będzie można podziwiać w Mrągowie. 2 maja kolekcjonerzy i kierowcy aut sprzed 1989 roku zjadą do naszego miasta na I Mrągowskie Spotkanie Samochodów Socjalistycznych.

Po raz pierwszy w Mrągowie odbędzie się zlot pojazdów z dawnej epoki. Imprezę organizuje Mrągowskie Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Wojskowych i Zabytkowych SZWADRON oraz Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie. Organizatorzy I Mrągowskiego Spotkania Samochodów Socjalistycznych podkreślają, że impreza ma być okazją do spotkania właścicieli aut wyprodukowanych w Krajach Demokracji Ludowej, do prezentacji pojazdów szerszej publiczności, a także do integracji środowiska i wymiany doświadczeń.

Niecodzienna impreza zapowiada się interesująco, w programie m.in. parada pojazdów przez miasto, konkursy, pokazy i wystawy sprzętu. Organizatorzy już dziś zapraszają do Nikutowa, gdzie równolegle odbywać się będzie Wojskowa Majówka, w ramach której prezentowana będzie wystawa ponad 40 historycznych pojazdów wojskowych.

Zlot pojazdów z dawnej epoki zaplanowano na 2 maja w Mrągowie.

mb


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij