Weekend w Mrągowie zapowiada się ciekawie. Jeżeli nie macie jeszcze żadnych planów, podpowiadamy co będzie się działo w mieście. Na mrągowian czekają imprezy zarówno w plenerze, jak i pod dachem. Sprawdźcie, która z propozycji przypadnie Wam do gustu!

W weekend czekają na Was maraton zumby i mecz siatkówki w hali sportowej, impreza z cyklu Wrak Race na torze przy Przemysłowej czy Puchar Trzech Gór na Górze Czterech Wiatrów. Będzie także możliwość wzięcia udziału w akcji „Nazywam się miliard/ One Billion Rising Poland” lub pójścia do kina.

Kibicuj mrągowskim kadetkom!

Kibice siatkówki nie powinni przegapić finału Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Kadetek, w którym na boisku zobaczyć będzie można siatkarki MUKS Omega Mrągowo. Finały rozpoczną się w piątek spotkaniem mrągowskiej Omegi z MKS Truso Elbląg. W sobotę czekają nas dwa kolejne spotkania i oficjalne otwarcie Mistrzostw, a w niedzielę trzy mecze i podsumowanie finału oraz całego cyklu rozgrywek. Na spotkania zapraszamy do hali sportowej Zespołu Szkół nr 4 w Mrągowie na osiedlu Mazurskim. Harmonogram rozgrywek znajdziecie tu.

Poczuj zapach spalin i usłysz wycie silników. W sobotę Wark Race

W walentynkową sobotę o godz. 10.00, startuje piąta edycja impreza z cyklu Wrak Race. Widowiskowe wyścigi wraków będziecie mogli obejrzeć tradycyjnie na mrągowskim torze przy ulicy Przemysłowej. Jeżeli macie żyłkę kierowcy i chcielibyście stanąć do rywalizacji na torze, to musicie pojawić się w parku maszyn wraz ze swoim samochodem już o godz. 8.00. Jeżeli nie macie pojazdu, w którym moglibyście wystartować, to także nic straconego. Organizatorzy stworzyli także możliwość zdobycia wraku i uczestniczenia nim w zabawie. Wystartować może każdy, kto ukończył 18 rok życia.

– Zgodnie z tradycją wybierzemy najoryginalniej przystrojone auto wraz z załogą, jurorami będą kibice i uczestnicy wyścigów. Dla najlepszych załóg będą oczywiście nagrody. Podczas imprezy zapewniamy dla załóg najlepszą grochówkę w województwie, dostępną dla również dla kibiców za drobną opłatą. Zapraszamy do oryginalnego spędzenia tego dnia wraz z nami na torze – zapraszają przedstawiciele Mrągowskiego Stowarzyszenia Młodzieży.
Wrak Race – tor przy ulicy Przemysłowej – sobota 14 lutego, godzina 10:00!

Na własne oczy przekonajcie się, jak w sportach zimowych radzą sobie dziennikarze i samorządowcy

Sportowych emocji dostarczy Wam także Puchar Trzech Gór Warmii i Mazur na mrągowskiej Górze Czterech Wiatrów. Start zawodów także w sobotę o godz. 10:00, a tradycyjnie wystartują w nich dziennikarze i samorządowcy. W niedzielę, impreza przeniesie się do ośrodka w Okrągłem. Pierwsze zawody z cyklu Mistrzostw Dziennikarzy w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie odbyły się w 2006 roku.

Taneczna sobota w Mrągowie

Następnie przenosimy się na plac Unii Europejskiej, gdzie punktualnie o 12.00 rusza wyjątkowe wydarzenie- międzynarodowa akcja „Nazywam się miliard/ One Billion Rising Poland”. Głośny, taneczny sprzeciw  przeciwko przemocy wobec kobiet poprzedzi próba generalna o godz. 11.30. Ten sam układ choreograficzny zatańczą kobiety i mężczyźni na całym świecie.

Akcja w Mrągowie odbędzie się z inicjatywy Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych „BAB-SKA” współpracującym z Alicją Jakubiak – ZUMBA. Zbiorowe taneczne protesty zaplanowano w ponad 200 krajach na świecie, w Polsce kobiety i mężczyźni wspólnie zatańczą w 40 miastach. Jak podkreślają organizatorzy, od uczestników akcji nikt nie wymaga umiejętności tanecznych, ważne aby jak najwięcej mrągowian, kobiet i mężczyzn, wspólnym tańcem nagłośniło problem przemocy wobec kobiet. Choreografie możecie przećwiczyć w domowym zaciszu,a tu znajdziecie instrukcje nauki tańca. Jeżeli chcielibyście wziąć udział w akcji i tańcem okazać solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy, to nie może Was zabraknąć w sobotę o 11.30 na placu Unii Europejskiej.

Jeżeli to dla Was zbyt mała dawka tańca, to nic straconego. W sobotę o 15.30 w sali gimnastycznej przy ulicy Wojska Polskiego (przy boisku Orlik) rusza święto Zumby w Mrągowie. II Charytatywny Maraton Zumba Fitness w Mrągowie potrwa trzy godziny. Wstęp 20 złotych. Tym razem dochód zostanie przeznaczony na leczenie sześcioletniej Wiktorii Samsel z Mrągowa, chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dochód na pewno podniesie licytacja niezwykłej koszulki. Otóż organizatorom udało się zdobyć koszulkę reprezentacji Polski w piłce ręcznej z podpisami zawodników, którzy przed kilkunastoma dniami stanęli na trzecim stopniu podium Mistrzostw Świata! Licytacja odbędzie się podczas maratonu Zumby dla dorosłych.

Wcześniej odbędzie się część maratonu skierowana do dzieci, czyli Mini Maratonik Zumby, gdzie nie tylko będzie można poskakać w rytm muzyki pod okiem instruktorów, ale skorzystać także z gier i zabaw przeznaczonych dla najmłodszych. Na Mini Maratonik organizatorzy zapraszają na godzinę 14:10, również w Sali przy Wojska Polskiego. W tym przypadku wstęp będzie kosztował 5 złotych.

Podczas maratonu będzie można również zarejestrować się jako potencjalny Dawca Komórek Macierzystych (DKMS). Mini Martatonik Zumby w sali gimnastycznej przy ulicy Wojska Polskiego startuje o 14.10, a o 15.30 rozpocznie się II Charytatywny Maraton Zumba Fitness w Mrągowie.

Na Walentynki tylko kino

Na zakończenie Walentynek, o godz. 17.00 rusza specjalny, walentynkowy seans filmowy. Na ekranie kina Zodiak wyświetlona zostanie komedia romantyczna "Love, Rosie" - wzruszająca opowieść o szukaniu miłości i własnej recepty na szczęście, o zabawnych nieporozumieniach i poważnych zaniedbaniach, które oddalają ludzi od siebie. To także opowieść o mocy, jaką daje pewność, że gdzieś, choćby na końcu świata, jest ktoś, kto zrozumie wszystkie twoje, nawet te najbardziej dziwaczne myśli. Zakochanym kino Zodiak oferuje promocyjne bilety w cenie 10 zł do kupienia na recepcji CKiT oraz online.

mb


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij