W Mrągowie i w Mikołajkach kończą się przygotowania do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla organizatorów to ostatnia prosta, bo do finału pozostały dwa dni. W niedzielę ulicami miast przejdą wolontariusze z charakterystycznymi puszkami i za okazałą pomoc wręczać będą znane wszystkim serduszka. Lokalne sztaby zapraszają mieszkańców powiatu do wspólnego kwestowania.

Już w niedzielę Orkiestra Serc zagra dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. Mieszkańcy powiatu mrągowskiego będą bawić się i kwestować w Mrągowie, Mikołajkach i Pieckach. Przygotowania w lokalnych sztabach idą pełną parą.

Mrągowskie orkiestrowe granie

W tym roku na ulice Mrągowa, Sorkwit, Piecek i Nawiad wyjdzie ponad 70 wolontariuszy. Każdy z nich będzie miał widoczny identyfikator oraz charakterystyczną puszkę z logiem 23. finału WOŚP.  Mrągowski sztab przedstawił  program tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i listę fantów, które pójdą pod młotek.

W Mrągowie zaczynamy w sobotę od meczu piłki siatkowej. W hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Kopernika zagrają policjanci i strażacy. Mecz rozpocznie się o godzinie 11.00, a serduszko wstępu to jedyne 5 złotych. Kilkanaście godzin później przeniesiemy się do Piwiarni Warka, gdzie na scenie wystąpi Blus 4 Cash. Początek koncertu o 19.00.W finałową niedzielę od godziny 10.30 bawić się będziemy w Centrum Kultury i Turystyki. Na scenie zaprezentują się grupy artystyczne, przedszkolaki oraz uczniowie szkół. Nie zabraknie orkiestrowego kiermaszu, pokazów samochodów rajdowych, pokazów udzielania pierwszej pomocy czy aukcji. Światełko do nieba wystrzeli o 16.00 przed budynkiem CKiT.

W zbiórkę Jurka Owsiaka zaangażował się także salon fryzjerski Agnieszki Akścin z Mrągowa. Jako jeden z 110 zakładów w Polsce w niedzielę pracować będzie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fryzjerzy tego dnia pracować będą charytatywnie, a ich klienci bezpośrednio zasilą orkiestrową puszkę - skarbnicę stacjonarną, znajdującą się w salonie. To jednak nie wszystko. Fryzjerzy poruszą też trudny temat przemocy wobec dzieci, a pomoże w tym maskotka akcji - pluszowy Nomek.

Nieodłącznym elementem orkiestrowego grania jest charytatywna licytacja. Na liście fantów, które pójdą pod młotek podczas fianłu w Mrągowie znalazły się m.in. masaż lomi lomi pod gwiazdami, trening boksu, kickboxingu i K1, przejazd samochodem rajdowym czy płyta DVD Leszka Możdzera i Tymona Tymańskiego z koncertu na Przystanku Woodstock 2010.

Dziać będzie się również w Mikołajkach

Orkiestra Jurka Owsiaka rozpocznie granie w niedzielę o 9.30 - V Halowym Turniejem piłki Nożnej "Bez Napinki" (Hala Sportowa przy ul. Jana Pawła II). Kolejną porcję atrakcji zapewni Centrum Kultury "Kłobuk", gdzie zabawa ruszy o 16.00. Kino WOŚP dla dzieci, występ sportowców z Terlik Team czy koncert zespołu Bardotka Trio - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez placówkę. Imprezę zakończy tradycyjne Światełko do nieba, które wystrzeli o 20.30.

Tradycyjnie w Mikołajkach będzie można nie tylko dobrze się bawić, ale także wylicytować cenne fanty i tym samym wspomóc szczytny cel. Wśród gadżetów na charytatywną aukcję znalazły się m.in.: tablica Rajdu Polski z 2013 roku z autografami kierowców, książka K. Hołowczyca „Piekło Dakaru” z autografem, zabytkowa maszyna do pisania, bilet dla dwóch osób do Teatru Syrena w Warszawie ufundowany przez Wojciecha Malajkata, cztery rękodzielnicze maski z bambusa przywiezione z Kanady.

Orkiestra serc zagra także w Pieckach

Atrakcji nie zabraknie także w Pieckach. W niedzielę o godzinie 14.00 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji rozpocznie się finał WOŚP. W programie m.in.: gry i zabawy dla dzieci, karaoke i występ grupy tanecznej z GOKSiR. Na scenie zagrają Pieckowanie, Zespół „Pegaz”, Green Hill, GOKSiR, EmCuP Anioł z Mrągowa, Sara Szymczak & M.A.B.S z Olsztyna oraz Cover Band „Pegasus”.

W finałową niedzielę na gminnym stadionie zaplanowano „Bieg Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Impreza wystartuje o 13.00. Jak przekazał nam organizator, nie ma określonej liczby km, jaką uczestnicy mają do pokonania. Za każdy przebiegnięty kilometr jeden z lokalnych przedsiębiorców postanowił wpłacić złotówkę na konto WOŚP. Jeżeli chcecie wspomóc Orkiestrę Serc, wystarczy przyjść w niedzielę na gminny stadion w Pieckach. Na bieg nie ma zapisów.

mb

Program finału WOŚP w Mrągowie

sobota 10 stycznia 2015
godz. 11.00 MECZ piłki siatkowej, serduszko wstępu - 5 zł
Policjanci KPP Mrągowo vs Strażacy KP PSP Mrągowo w przerwie meczu pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej
hala widowiskowo-sportowa, ul. Kopernika 2c
godz. 19.00 KONCERT W Piwiarni Warka, serduszko wstępu - 5 zł
wystąpi BLUES 4 CASH

niedziela 11 stycznia 2015
Centrum Kultury i Turystyki
10.30 I blok finałowy, serduszko wstępu - 5 zł
Orkiestra Dęta Mrongovia
Mrągowskie przedszkola: Bajka, Stokrotka, Kubuś,
Zespół Szkół Specjalnych
12.00 LICYTACJA
Kawałek Mrągowa
Chór ZS nr 1 w Mrągowie
Młodzieżowy zespół z MDK
Chór Schola Vocale – grupa młodsza i starsza oraz zespół ART MUSIC CENTER
Państwowa Szkoła Muzyczna w Mrągowie
Mrongovia Brass
14.00 II blok finałowy, serduszko wstępu - 5 zł
pokaz AIKIDO
14.20 LICYTACJA
Warsztaty Terapii Zajęciowej
Jump i Rocking Steps
Mrągowska Scena Tańca Współczesnego
Karolina Polewaczyk
Iskiereczki, Iskierki, Azong, Fresh
Teatr Światła
16.00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA (przed CKiT)


Program finału WOŚP w Mikołajkach

niedziela 11 stycznia
9.30 - 16.00 V Halowy Turniej piłki Nożnej "Bez Napinki" (Hala Sportowa przy ul. Jana Pawła II)
Centrum Kultury „Kłobuk” (sala widowiskowa)
16.00 Rozpoczęcie
16.05 - 17.00 Występy dzieci z przedszkoli oraz młodzieży ze szkół z terenu Gminy Mikołajki; licytacje fantów na rzecz WOŚP;
17.00 Blues4Cash
18.00 Występ sportowców z Terlik Team
18.30 Zespół z CK Kłobuk
19.30 Bardotka Trio
Klub ABC
16.00 kino WOŚP dla Dzieci
Sala gimnastyczna (obok widowiskowej)
Poczęstunek przygotowany przez mieszkańców Mikołajek i Bibliotekę Publiczną - kawa, herbata, ciasta
Przed wejściem do Centrum Kultury „Kłobuk”:
Kiełbaski z grilla
20.30 – Światełko Do Nieba (pokaz fajerwerków) - ZAKOŃCZENIE


Program finału WOŚP w Pieckach

niedziela 11 stycznia 2015
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji „Pegaz” w Pieckach
14.00 Występ grupy tanecznej z GOKSiR w Pieckach, gry i zabawy dla dzieci, karaoke dla każdego
16.00 Pieckowanie
16.30 Zespół „Pegaz”
17.00 Green Hill
17.30 GOKSiR
18.00 EmCup Anioł (Rap – Mrągowo)
18.30 Sara Szymczak & M.A.B.S (jazz, blues, fanky – Olsztyn)
19.00 Cover Band „Pegasus”


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij