O Żydach na Warmii i Mazurach opowie prof. dr UWM w Olsztynie Krzysztof Szatrawski. Będzie to piąta odsłona „Sorkwickich Rozmów”. Opowieści o życiu, kulturze i społeczności żydowskiej będzie można usłyszeć w ostatni piątek listopada (28 listopada) w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Sorkwitach. Wykład rozpocznie się o godz.17.00.

Aspekty kulturowe oraz społeczne ludności żydowskiej zamieszkującej w przeszłości na terenach Warmii i Mazur zaprezentuje gość konferencji prof. dr UWM w Olsztynie Krzysztof Szatrawski. Podczas spotkania zostaną przybliżone również działania edukacyjne Magdaleny Lewkowicz, nauczycielki z Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie, która podejmuje inicjatywy związane z propagowaniem dawnej kultury żydowskiej na naszych terenach.

Po konferencji odbędzie się spotkanie w Domu Młodzieżowym parafii, gdzie będzie można obejrzeć między innymi wystawę tematyczną przygotowaną przez młodzież z ZS nr2 pod tytułem "Ocalić od zapomnienia".

Gospodarzami spotkania będą pastor Fryderyk Tegler (Niemcy) i pastor Krzysztof Mutschmann (Sorkwity).

Wykład „O Żydach na Warmii i Mazurach” zaplanowano na 28 listopada w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Sorkwitach na godzinę 17.00.


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

X Zamknij
X Zamknij