Dwanaście sołectw wzięło udział w Dożynkach Gminy Mrągowo, które w niedzielę 7 września odbyły się na terenie ośrodka Góry Czterech Wiatrów. Zainteresowanie było ogromne, a przez stoiska przetoczyły się przez całą niedzielę setki mieszkańców gminy i miasta.

Gminne dożynki to tradycja, ale w tym roku sołectwa gminy Mrągowo zaskoczyły. Do udziału w dożynkach zgłosiło się aż 12 sołectw i był to prawdopodobnie rekordowy wynik w historii organizowania dożynek gminy Mrągowo. Stoły uginały się od pomysłowych dekoracji i przede wszystkim pysznego jedzenia.

Przez cały dzień, stoiska poszczególnych miejscowości odwiedziły setki widzów, którzy mieli okazję skosztować tradycyjnych wyrobów i podziwiać nietypowe dekoracje. Swoje dekoracje i wieńce dożynkowe przygotowali mieszkańcy dwunastu sołectw – Muntowa, Młynowa, Kosewa, Rydwąg, Wyszemborka, Probarku, Szestna, Marcinkowa, Zalca, Bożego, Bagienic Małych i Gązwy.

Organizatorzy przygotowali dwie kategorie, w których oceniane były sołectwa – wieniec dożynkowy i stoisko dożynkowe. Zdecydowanie najlepszy wieniec przygotowali mieszkańcy Wyszemborka. Piękny kogut na trwałe zapadł w pamięci wszystkich, którzy widzieli go na żywo, a Wy możecie obejrzeć go na poniższych zdjęciach. W tej kategorii przyznane zostały dwa drugie i dwa trzecie miejsca. Na drugiej lokacie znalazły się miejscowości Marcinkowo i Bagienice Małe, a na trzecim Gązwa i Muntowo. Czwarte miejsce zajęło Szestno, a piąte Kosewo.

W kategorii stoisk komisja miała naprawdę trudny orzech do zgryzienia, bo absolutnie wszystkie stoiska w tegorocznej edycji dożynek były świetnie dopracowane. Ale zwycięzców trzeba było wybrać. Pierwsze miejsce zajęli mieszkańcy Kosewa. Komisja przyznała także dwa drugie miejsca, które przypadły sołectwom Szestno i Probark. Na trzecim miejscu także sklasyfikowano dwa sołectwa - Zalec i Probark. Na czwartym miejscu znalazły się stoiska Marcinkowa i Bagienic. Wyróżnienia przyznano mieszkańcom Gązwy, Młynowa, Muntowa, Wyszemborka i Rydwąg.

Impreza na Górze Czterech Wiatrów trwała do późnych godzin wieczornych.

Tekst i fot. Piotr Piercewicz

Dożynki 2014 - Gmina Mrągowo


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij