W sobotę na wodach jeziora Czos odbył się finał Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Impreza zadebiutowała w tym sezonie i jak przyznają sami żeglarze był to debiut wyjątkowo udany. Cały cykl wygrała załoga w składzie Dariusz Bałdyga, Emil Bałdyga i Piotr Królikowski. Relację z sobotnich zawodów możecie obejrzeć w ramach Magazynu Mrągowskiego.

Pierwsza edycja żeglarskiego Grand Prix Mrągowa składała się z czterech regat eliminacyjnych (Moto Mazury Cup – 31 maja, Hotel Anek Cup – 5 lipca, Błękitna Wstęga Jeziora Czos – 20 lipca, Hotel Mercure Mrągowo – 2 sierpnia) i finałowych zawodów rozegranych w sobotę 30 sierpnia.

Do finału zakwalifikowały się po cztery załogi z dwóch kategorii – jachtów kabinowych i jachtów otwartopokładowych. Po czterech imprezach eliminacyjnych z klasy jachtów otwarto pokładowych do finału awansowali sternicy: Kamil Rutkowski, Adam Kalinowski, Łukasz Cagara i Grzegorz Pieczko. Z kolei w grupie jachtów kabinowych awansem mogą się poszczycić: Karol Góralczyk, Dariusz Bałdyga, Maciej Dymerski oraz Łukasz Śliwa.

W finale bezkonkurencyjna okazała się załoga Dariusza Bałdygi (Emil Bałdyga, Piotr Królikowski), która wygrała swój półfinał oraz wszystkie trzy wyścigi w finale. Na drugim miejscu uplasowała się załoga Łukasza Śliwy (Sara Lubak, Magdalena Świeżyna, Jakub Bauman), a na trzecim załoga Karola Góralczyka (Łukasz Dakszewicz, Maciej Majak, Paweł Pawlicki).

Rozgrywany w sobotę wyścig długodystansowy wygrał Kacper Olszewski w załodze z Alicją Perzyńską. Drugie miejsce zajęła załoga Bartosza Hajdukiewicza (Angelo Bianketti, Michał Brzozowski, Ireneusz Banach), a trzecie Tomasz Krzywosz z Mateuszem Kozłowskim.

W sobotniej rywalizacji nie pomógł wiatr, którego tego dnia niestety nie było zbyt wiele. Ale żeglarze po zejściu na ląd z radością świętowali nie tylko udaną sobotę, ale i cały udany cykl Grand Prix Mrągowa.

* Materiał filmowy finansowany przez Urząd Miejski w Mrągowie.

Jakość HD: 720p, 1080p

Poniżej wyniki i zdjęcia.

Fot. Grzegorz Wejkuć (zdjęcia z rozpoczęcia oraz rywalizacji na wodzie)

Fot. Piotr Piercewicz (zdjęcia z zakończenia regat)

Żeglarskie Grand Prix Mrągowa - finał.


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij