Obie jednostki kulturalne naszego miasta czyli Centrum Kultury i Turystyki oraz Młodzieżowy Dom Kultury przygotowały na nadchodzące miesiące ofertę kulturalną skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia teatralne, taneczne, rękodzielnicze czy muzyczne? Zapoznajcie się z ofertami i wybierzcie coś dla siebie.

Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie zaprasza na zajęcia dzieci, młodzież i dorosłych! Wszystkim, którzy chcą aktywnie spędzać czas, rozwijać swoje zdolności, zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia, spotkać ciekawe osoby czy wystąpić przed publicznością, Centrum Kultury i Turystyki proponuje udział w zajęciach.

Teatr Mańja
Zajęcia teatralne skierowane do dzieci i młodzieży poprowadzi aktor Sebastian Badurek. Teatr kształtuje osobowość, rozwija wyobraźnię i wrażliwość. Zajęcia uczą  poprawnej wymowy, interpretacji tekstu, wyrażania emocji a ich efektem jest wystawienie spektaklu. Chętne osoby zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek 19 września o godz. 15.00 w sali teatralnej.

TRZEPAK - dziecięcy teatr ruchu
Zapraszam do nowej grupy dzieci w wieku 7-10 lat. Podczas zajęć stawiamy na spontaniczność, naturalną aktywność i kreatywność dzieci. Będziemy eksperymentować, improwizować, wyrażać siebie poprzez ruch, dźwięk, słowo i inne dostępne formy ekspresji. Prowadzenie – Marta Szymborska, współpraca muzyczna – Justyna Zapała. Pierwsze spotkanie (z opiekunem) w poniedziałek 29 września o godz.15.00 w sali teatralnej.

Mrągowska Scena Tańca Współczesnego
Grupa taneczna, której choreografem jest Marta Szymborska, zaprasza chętne osoby w wieku od 12 lat do grupy początkującej. Technika tańca współczesnego ma nieograniczone możliwości wyrazu, rozwija ciało i umysł. Na zajęciach uczymy się podstaw tańca i tworzymy własne choreografie. Tworząc własny styl sceniczny często działamy na pograniczu sztuk. Tańca, teatru, muzyki, które przenikając się tworzą nową jakość. Powstałe choreografie i spektakle prezentujemy szerokiej publiczności. O naszych osiągnięciach można przeczytać na stronie internetowej CKiT oraz na facebooku. Pierwsze spotkanie w piątek 19 września o godz. 15.00 w sali baletowej.

HIP-HOP                
Na zajęcia  taneczne w technice hip-hop oraz pokrewnych, które poprowadzi Izabela Andrearczyk zapraszamy dzieci i młodzież. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 30 września o godz. 16.30 w sali baletowej.

Teatr Światła        
Propozycja skierowana do młodych fascynatów sztuki niekonwencjonalnej, chętnych do tworzenia grupy tańca z ogniem. Zajęcia uczą technik fireshow przy użyciu różnych sprzętów aby w przyszłości tworzyć widowiska świetlne. Zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie organizacyjne 3 października o godz. 15.30 w sali widowiskowej CKiT. Zajęcia prowadzi Justyna Zapała.

POEZJA ŚPIEWANA
Zajęcia prowadzone przez Justynę Połomską skierowane są do młodzieży i dorosłych. W ramach zajęć pracujemy nad emisją głosu, interpretacją tekstu, zachowaniem scenicznym. Uczestnicy zajęć mają możliwość prezentacji swoich umiejętności wokalnych na imprezach organizowanych przez CKiT oraz przeglądach i konkursach. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 23 września o godz. 15.30 w sali kameralnej.

Zajęcia plastyczne / pracownia WITRAŻU               
Zajęcia plastyczne prowadzone przez Dorotę Kruszewską skierowane są do młodzieży zainteresowanej nauką rysunku i malarstwa. Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 października  o godz. 15.00 w pracowni plastycznej.
Osobom dorosłym oraz młodzieży powyżej 15 roku życia proponujemy odpłatne warsztaty witrażu metodą Tiffany’ego. Uczestnicy zajęć zapoznają się z technikami projektowania i wykonywania witrażu, przedmiotów codziennego użytku, upominków, biżuterii itp. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne 3 października o godz. 16.00 w pracowni plastycznej.

Rękodzieło artystyczne – decoupage, sutasz, filcowanie          
Zajęcia, podczas których pod kierunkiem Alicji Naworskiej-Kotelon można nauczyć się różnych technik rękodzielniczych: decoupage - zdobienie przedmiotów, polegające na przyklejaniu wzorów na powierzchnie z drewna, metalu, szkła, tkaniny, plastiku, ceramiki i innych; sutasz – rodzaj haftu ręcznego ze specjalnych pasków z wiskozy zwanych sutaszami, z których można tworzyć niepowtarzalną biżuterię i ozdoby; filcowanie (inaczej spilśnianie) - tworzenie wielobarwnych wyrobów (broszek, wisiorów, ozdób) za pomocą łączenie włókien wełny. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu po 3 godziny, opłata za zajęcia wynosi 50 zł miesięcznie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 29 września o godz. 18.00 w sali plastycznej.

Chór KAMERTON
Zespół chóralny „Kamerton” to propozycja wspólnego muzykowania skierowana do osób dojrzałych, którzy hołdują zasadzie „piosenka jest dobra na wszystko”. Repertuar tworzą pieśni ludowe, patriotyczne, wojskowe i wiele innych. Na zajęcia, prowadzone przez Justynę Zapałę zapraszamy od października w każdy poniedziałek i środę o godz. 15.00 w sali kameralnej.

Orkiestra Dęta MRONGOVIA
Orkiestra działa od kilku lat przy CKiT, prowadzona przez Andrzeja Regiec - dyrektora Szkoły Muzycznej w Mrągowie. Występy Orkiestry, w skład której wchodzą dzieci, młodzież i dorośli,  uświetniają większość miejskich uroczystości. Nabór do orkiestry jest stały. Więcej informacji o działalności orkiestry znajduje się na stronie www.orkiestramrongovia.pl.

Pracownia muzyczna              
Pracownia otwarta jest dla wszystkich, którzy pragną realizować swoją muzyczną pasję.  Zapraszamy zespoły z Mrągowa i okolic. Sala wyposażona jest w sprzęt nagłaśniający - wzmacniacze do gitar i zestaw perkusyjny. Próby zespołów odbywają się od poniedziałku do soboty, możliwe są także próby indywidualne. Zapisy przyjmuje opiekun pracowni - Justyna Zapała na spotkaniu organizacyjnym – 30 września o godz. 15.00 w sali muzycznej.

Młodzi Animatorzy Kultury
Grupa skupiająca młodzież, która podejmuje działania mające na celu animację społeczności lokalnej. Uczestnicy poznają charakter pracy animatora kultury, mają możliwość włączania się w przygotowanie oraz realizację imprez organizowanych przez Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie oraz podejmują własne działania i inicjatywy. Pierwsze spotkanie 29 września o godz. 17.30 w sali kameralnej. Opiekunem grupy jest Alicja Naworska-Kotelon.

Aerobik oraz zajęcia profilaktyki bólów kręgosłupa   
Zajęcia aerobiku wzmacniające kondycję fizyczną, pomagające schudnąć a równocześnie poprawiające samopoczucie  poprowadzi Agnieszka Dobrosielska – doświadczona instruktorka fitness i fizjoterapeutka. Zajęcia odbywają się od września w sali baletowej w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Zajęcia ruchowe mające na celu profilaktykę bólów kręgosłupa, wzmacniające gorset mięśniowy odpowiedzialny za prawidłową postawę, we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Opłata za zajęcia wynosi 60 zł miesięcznie.

Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Centrum (dział organizacji imprez, I piętro), pod numerem telefonu 89 743 34 53, 89 743 34 65 lub na stronie www.ckit.mragowo.pl.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury

Nauczyciele Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie (ul. Kopernika 2c) zapraszają dzieci i młodzież do udziału w ciekawych zajęciach artystycznych i sportowych. Szczegółowe informacje można również uzyskać pod nr telefonu 89 741 25 32.

- Zapraszamy na zajęcia rękodzielnicze. W programie:  wykonywanie lalek przy jednoczesnej nauce szycia ręcznego, szycia na maszynie, umiejętności łączenia ze sobą różnych materiałów; poznanie nowatorskich technik artystycznych (decoupage, twist-art, gulling); wykonywanie stroików okazjonalnych; modelowanie z masy solnej, plasteliny, modeliny, gliny; poznanie ściegów hafciarskich – nauka wyszywania, tkanie oraz elementy rysunku i malarstwa. Uczestnicy zajęć mają również możliwość udziału w konkursach o zasięgu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Uczestniczą również w imprezach MDK oraz imprezach miejskich.

- Ci, których pasją jest taniec mogą zapisać się na zajęcia zespołu "Kawałek Mrągowa" i taniec towarzyski. Tu można nauczyć się tańca ludowego, tańca country oraz kroków samby, rumby, cha-cha, jive, salsy, walca, tanga, fokstrota, merengue. Zespół "Kawałek Mrągowa" ma sowich dorosłych przyjaciół, którzy wspólnie tańczą z dziećmi na wielu występach oraz uczestniczą razem w Pikniku Country pomagając w przeprowadzeniu Memoriału Tanecznego im. Andrzeja Fabisiaka. Zespół "Kawałek Mrągowa" prezentował się również z grupą taneczną "Rodeo" podczas Pikniku Country oraz bierze aktywny udział w imprezach MDK oraz imprezach miejskich.

- W tym roku ruszają zajęcia grup: Fresh, Azong, Iskierki i Iskiereczki. Grupy ćwiczą w technice tańca hip hop, house, dance show i zdobywają czołowe miejsca w turniejach powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Od dwóch lat najzdolniejsi tancerze przygotowywani są do występów w kategoriach solo hip hop i duety. Grupy występują również na imprezach miejskich, w innych miejscowościach oraz biorą udział w akcjach charytatywnych. Mają też możliwość udziału w warsztatach ze znanymi tancerzami.

- Jeśli ktoś chce nauczyć się gry na gitarze zapraszamy na zajęcia prowadzone w zakresie podstawowym i zaawansowanym. Oprócz nauki uczestnicy mają możliwość prezentacji nabytych umiejętności na występach MDK i poza placówką. Tworzony jest również zespół muzyczny reprezentujący pracownię na wszelkich akcjach i imprezach artystycznych.

- Na miłośników teatru czekają zajęcia teatralne. Umożliwiają one amatorską działalność teatralną i zabawę z teatrem poprzez doskonalenie wymowy, naukę pięknej recytacji, animacje kukiełkowe, twórcze przedstawienia i wspólne tworzenie scenografii. Dzieci uczą się pięknego czytania, recytacji. Grupy również występują na imprezach organizowanych przez MDK i poza placówką. Biorą udział w konkursach recytatorskich, występują dla swoich rodziców  i dzieci z mrągowskich przedszkoli oraz w bibliotece.

- Zainteresowanych tenisem stołowym zapraszamy na zajęcia dla początkujących i zajęcia zaawansowane. Poprzez trening ogólnorozwojowy i nabycie odpowiednich umiejętności sportowych można uczestniczyć w turniejach miejskich, gminnych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Zajęcia tenisa stołowego odbywają się na ul. Bohaterów Warszawy - w sali gimnastycznej.

- Dzieci i młodzież, która chce rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia artystyczne zapraszamy również na zajęcia plastyczne, na których oprócz malarstwa, rysunku, modelowania i grafiki można poznać nowatorskie techniki mieszane oraz mieć możliwość udziału w konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Uczestnicy mają też możliwość zwiedzania wystaw i galerii oraz organizowania własnych wystaw. Zajęcia odbywają się również w plenerze.

- Najmłodszych uczestników zapraszamy na zajęcia Akademii Przedszkolaka, które odbywają się w dwóch grupach wiekowych. Są to zajęcia przedszkolne obejmujące zabawę swobodną, taniec, śpiew, gry, plastykę, rytmikę. Grupy występują dla swoich rodziców oraz biorą udział w imprezach organizowanych przez MDK - stawiając pierwsze kroki na scenie. Grupa młodsza w tym roku będzie spotykała się  w poniedziałki i środy, a grupa starsza we wtorki i czwartki.
Spotkanie organizacyjne dla rodziców odbędzie się 3 września o godz: 11.00

- Zapraszamy również chętnych wolontariuszy na spotkania integracyjne z dziećmi i młodzieżą z ZSS i DPS w Mrągowie oraz pomoc w przygotowaniach akcji charytatywnej "Być dla innych"

Młodzieżowy Dom Kultury otrzymał od Ministerstwa Edukacji Narodowej tytuł "miejsce odkrywania talentów", jest również miejscem wspierania dzieci i młodzieży w ich twórczym rozwoju, wychowaniu oraz miejscem integracji z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną i miejscem integracji lokalnej. Organizuje Mistrzostwa Taneczne, akcję "Być dla innych", "Wiosenny Salonik Poezji" , powiatowy konkurs rękodzielniczy "Zabawka ze skrawka" , warsztaty taneczne i ekoflorystyczne,  warsztaty plastyczne "Dary Jesieni", Konkurs Piosenki Patriotycznej, Powiatowy konkurs plastyczny "Mój kolorowy świat", turnieje tenisa stołowego i wiele innych. Uczestnicy zajęć biorą również aktywny udział w życiu miasta poprzez udział w imprezach miejskich. Występują również w innych miejscowościach promując miasto i swoje umiejętności. Młodzieżowy Dom Kultury współpracuje z innymi placówkami, stowarzyszeniami i fundacjami, aby oprócz edukacji i wychowania wspierać innych i uczyć otwartości na drugiego człowieka poprzez wolontariat od najmłodszych lat. Każdy może więc znaleźć tu coś dla siebie, tworzyć i dzielić się z innymi, rozwijać się i "żyć z pasją".

Zapraszamy!


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij