Nadchodzący weekend będzie obfitował w sporo atrakcji. Obchody Dnia Dziecka, Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych, inauguracja Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, a także Mistrzostwa Okręgu w Motocrossie oraz sporo innych atrakcji sportowych. Gdzie warto się wybrać? Sprawdźcie!

 

Najbliższe dni w Mrągowie na pewno nie będą nudne. Przełom maja i czerwca w naszym mieście upłynie pod znakiem plenerowych imprez.

Na początek w sobotę 31 maja czeka nas Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych, która w Mrągowie odbędzie się już po raz osiemnasty. To święto wszystkich niepełnosprawnych. Na Placu Unii Europejskiej będą rywalizować w konkurencjach sportowych, którym towarzyszyć będą także warsztaty hortiterapii, plener malarski, pokazy sprawności Straży Pożarnej oraz występy artystyczne podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie. Cała impreza  o godzinie 10:30, a zakończy około 14:00.

Natomiast o godzinie 11:00 nastąpi inauguracja Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa rozgrywanego na wodach jeziora Czos. Baza regat znajdować się będzie na plaży Hotelu Mercure Mrongovia Resort & Spa. Sobotnie regaty będą pierwszymi eliminacjami ŻGPM, w kolejnych tygodniach lata czekają nas jeszcze trzy regaty eliminacyjne oraz regaty finałowe zaplanowane na 30 sierpnia.

W sobotnie południe nastąpi także oficjalne otwarcie toru motocrossowego przy ulicy Przemysłowej. Okazją ku temu będą Motocrossowe Mistrzostwa Okręgu Warmińsko-Mazurskiego  Start wyścigów około godziny 12:00, a więcej o imprezie piszemy tutaj.

Także w sobotę w Mrągowie będzie obchodzony Dzień Dziecka. Impreza rozpocznie się na Placu UE około godziny 14:00, tuż po zakończeniu Spartakiady. Mrągowski plac, na ten czas zamieni się w bajkową krainę pełną najprawdziwszych postaci z bajek! W tym szczególnym dniu nie zabraknie także zabaw, konkursów, słodkich upominków i uśmiechów na twarzach najmłodszych! W naszej bajkowej krainie będzie można pomalować buzię, zrobić ogromną bańkę mydlaną i skosztować słodkiej waty cukrowej!

Czeka nas Parada Postaci Bajkowych, głośne czytanie bajek, rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy strój postaci bajkowej, a także artystyczny program dla dzieci „Fruktaki Zdrowia Smaki”.

Z kolei o godzinie 15:00 warto wybrać się na trzecioligowe spotkanie piłkarzy Mrągowii z Granicą Kętrzyn. Dwaj odwieczni rywale zmierzą się na Stadionie Miejskim w Mrągowie. Piłkarze Mrągowii walczą o utrzymanie w III lidze, z kolei rywale nie mają już szans na utrzymanie. Szykuje się mecz pełen emocji, tym bardziej, że w Granicy występują piłkarze mający w swoim piłkarskim CV występy w Mrągowie, a w Mrągowii są także piłkarze, którzy wcześniej występowali w Granicy. Smaczku temu wydarzeniu dodaje osoba trenera Mariusza Niedziółki, który w poprzednim sezonie wywalczył z Mrągowią wicemistrzostwo III ligi.

Niedzielę polecamy spędzić kulturalnie. Prócz rodzinnych spacerów (wygląda na to, że pogoda będzie zachęcająca), warto też na pewno wybrać się do Biblioteki Miejskiej w Mrągowie. Punktualnie o 12:10 rozpocznie się spotkanie z Marcinem Mellerem, dziennikarzem, prezenterem prowadzącym Drugie Śniadanie Mistrzów w TVN 24. Tym razem jednak to Marcin Meller będzie odpowiadał na pytania zadawane przez cztery panie - Bożenę Długozimę (nauczyciel historii w Zespole Szkół Nr 1 w Mrągowie), Monikę Mierzejewską (przedsiębiorca, Radna Miasta Mrągowo), Zosię Wojciechowską (dziennikarz mediów społecznych, hortiterapeuta) oraz Barbarę Szymańską (bibliotekarz, kierownik Biblioteki Miejskiej w Mrągowie).

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie, które odbędzie się w Czytelni dla Dorosłych. Zostały ostatnie wejściówki, które są do odebrania jeszcze dziś w Czytelni.

Zapraszamy!

Wszystkie wydarzenia poleca portal mragowo24.info


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij