Pięć grup tanecznych wzięło udział w Prezentacjach Tańca Współczesnego Młode Formy. W ocenie jury, najlepszym spektaklem był występ węgorzewskiej grupy działającej przy Klubie 11 Mazurskiego Pułku Artylerii.

W sobotni wieczór na scenie CKiT zaprezentowały się grupy z Węgorzewa, Torunia, Skierniewic oraz Mrągowska Scena Tańca Współczesnego pod opieką Marty Szymborskiej. Mrągowianki zaprezentowały się w ciekawym spektaklu „Wiatr na pogodę”, ale w oczach jury, lepsze okazały się inne prezentacje.

Trzyosobowe jury - Aleksandra Klimiuk, Dawid Lorenc i Wojciech Łaba, przyznało nagrodę główną piątej edycji mrągowskich prezentacji, węgorzewskiej grupie działającej przy Klubie 11 Mazurskiego Pułku Artylerii. Grupa zaprezentowała się w kilkuminutowym spektaklu "Defekt motyla".

Drugą nagrodę przeglądu przyznała publiczność. Jej zdaniem najlepszym spektakl zaprezentowała  Akademia Tańca 4-20 ze Skierniewic ("Między nami" w choreografii Moniki Kotowskiej).

Na deser czekał na wszystkich spektakl Lubelskiego Teatru Tańca - "Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy", a w holu można było obejrzeć wystawę Marcina Wasyluka.

Fot. Piotr Piercewicz

Młode Formy 2014


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij