W najbliższy weekend 16-17 maja w Mrągowie po raz piąty odbędą się prezentacje Tańca Współczesnego Młode Formy. Będziemy mogli obejrzeć pięć prezentacji konkursowych oraz pozakonkursowy występ Lubelskiego Teatru Tańca zatytułowany „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy”. Zapraszamy do CKiT.

Tegoroczna edycja „Młodych Form” rozpocznie się od warsztatów prowadzonych przez Dawida Lorenca, które odbędą się w piątek (16 maja, g. 17-19) oraz w sobotę (17 maja, g. 11-14) w hali widowiskowo-sportowej przy Gimnazjum nr 2.

W sobotnie popołudnie czekają nas już wstępy konkursowe. O godzinie 17:00 w Centrum Kultury i Turystyki rozpocznie się koncert główny, w którym zobaczymy pięć prezentacji konkursowych, w tym także występ Mrągowskiej Sceny Tańca Współczesnego. Podopieczne Marty Szymborskiej przygotowały wraz ze swoją instruktorką spektakl „Wiatr na pogodę”. Ta prezentacja rozpocznie konkurs, a później czekają nas jeszcze występy grup z Torunia, Skierniewic i Węgorzewa.

O godzinie 19:00 wystąpią artyści z Lubelskiego Teatru Tańca, którzy do Mrągowa przyjadą ze spektaklem „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy”.

LTT to profesjonalny teatr tańca z siedzibą w Centrum Kultury w Lublinie. Grupa wywodząca się z niezależnego ruchu studenckiego, z biegiem lat wypracowała swój własny, niepowtarzalny, rozpoznawalny w Polsce i zagranicą styl tańca, stając się jednym z wiodących zespołów tańca współczesnego w Polsce. Zespół wielokrotnie gościł na międzynarodowych festiwalach i prezentacjach w Polsce, m.in. Bytom, Kraków, Kalisz, Warszawa, Poznań, Łódź, Gdańsk, Toruń oraz za granicą - USA, Szwajcaria, Francja, Węgry, Finlandia, Hiszpania, Litwa, Rosja, Niemcy, Austria, Tunezja, Holandia, Białoruś, Ukraina.

Bilety na spektakl w cenie 20 złotych można nabyć codziennie w portierni CKiT w godz. 14-22, tel. 89 743 34 73. Wstęp na prezentacje poprzedzające spektakl jest wolny!

A piątej edycji „Młodych Form” będzie towarzyszyć wystawa, na której zobaczymy zdjęcia ze spektaklu wybitnej, światowej sławy choreografki Piny Bausch z ostatniego przed jej śmiercią spektaklu wystawionego w Polsce.

Zapraszamy! 16-17 maja – Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie!

A na facebook'u mamy do rozdania sześć zaproszeń na to wydarzenie. Wejdźcie na nasz profil i zalajkujcie post dotyczący Młodych Form. Spośród lajków rozlosujemy bilety!


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij