Dla maturzystów dziś zakończył się ostatni rok szkolny, który zamyka etap szkoły ponadgimnazjalnej. Ale to nie jest jeszcze koniec nauki, bo za kilka dni czeka ich jeszcze spory stres związany z maturą. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego gościliśmy dziś w I Liceum Ogólnokształcącym im. Obrońców Westerplatte.

W I LO naukę zakończyło dziś 158 uczniów klas trzecich. Jak zaznacza dyrektor placówki, Sławomir Rudnicki, był to jeden z najlepszych roczników ostatnich lat. Średnia ocen z trzech lat nauki wszystkich uczniów, którzy dziś odebrali świadectwa w I LO wyniosła 3,89. Aż 12,5% absolwentów ukończyło szkołę z wyróżnieniem. Łącznie 22,5 % uczniów trzecich klas uzyskało średnią powyżej 4,5.

– Te wyniki to naprawdę powód do dumy dla kadry pedagogicznej naszej szkoły, ale zapewne jest także świetną informacją dla waszych rodziców i ws samych. Gratuluję i dziękuję za te lata nauki – zaznaczył dyrektor Sławomir Rudnicki.

Podczas dzisiejszych uroczystości uhonorowano najlepszych uczniów. Nagrodę starosty mrągowskiego Bogdana Kurty oraz nagrodę Rady Rodziców dla najlepszego absolwenta otrzymał Adam Belniak, który zapracował na najwyższą średnią. Adam Belniak był nie tylko najlepszym uczniem, ale także laureatem i uczestnikiem wielu szkolnych konkursów i olimpiad.

Prócz najlepszego absolwenta, nagrody odebrało także wielu innych uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen.

– Życzę Wam wszystkim, byście zrealizowali to wszystko, co zaplanowaliście sobie po zakończeniu edukacji w szkole średniej. To ważna chwila w waszym życiu, dokonujecie ważnych wyborów, które będą owocować w waszej przyszłości – mówił podczas uroczystości Bogdan Kurta, starosta mrągowski.

Uroczystości zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas trzecich zakończyły się dziś we  wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych powiatu mrągowskiego.

Tekst i fot. Piotr Piercewicz

Maturzyści zakończyli rok szkolny w I LO


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij