Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie ciekawie spędzili pierwszy dzień wiosny. Była sportowa rywalizacja, zumba pod okiem instruktorów, pokaz udzielania pierwszej pomocy, a także owocowo-warzywna marzanna.

Okolicznościowe imprezy z okazji rozpoczęcia wiosny odbywały się w miniony piątek niemal w każdej szkole. My odwiedziliśmy Zespół Szkół Specjalnych, w którym nauczyciele przygotowali uczniom kilka niespodzianek.

– Staraliśmy się zagospodarować ten dzień w maksymalnie ciekawy sposób, by młodzież spędziła ten dzień w szkole, a nie na wagarach. Myślę, że się udało – tłumaczy Anna Gromańska, dyrektor placówki.

Zaczęło się od przygotowania nietypowej, ale ekologicznej marzanny złożonej z owoców i warzyw. Każda klasa przygotowywała swoją wersję, a po ocenie jury wszystkie zostały przerobione na sałatki. Później uczniowie wzięli udział w zajęciach zumby z instruktorkami, zajęciach sportowych,  a także w pokazie udzielania pierwszej pomocy, który poprowadził ratownik medyczny.

– Dzięki organizowaniu takich nietypowych zajęć w naszej szkole, pokazujemy naszym uczniom, że można inaczej spędzać czas nie tylko w szkole, ale i poza nią. Oczywiście ten dzień ma także wymiar dydaktyczny, bo uczniowie poznają zasady udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia taneczne i pokazy ratownictwa staramy się organizować cyklicznie – dodaje dyrektor Anna Gromańska.

Fot. Piotr Piercewicz

Pierwszy Dzień Wiosny w mrągowskim ZSS


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij