Nieodpowiedzialność i skrajna głupota - tymi cechami wyróżnili się rodzice trójki dzieci, którzy wczoraj zostali zatrzymani do kontroli drogowej w Kosewie (gm. Mrągowo). Jedno z dzieci wieźli w bagażniku, a jakby tego było mało, kierująca pojazdem kobieta i siedzący obok mężczyzna byli kompletnie pijani.

Wczoraj tuż przed godziną 16.00 patrol ruchu drogowego pełniąc służbę w miejscowości Kosewo w gminie Mrągowo zauważył jadącego drogą opla. Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudziło to, że w bagażniku samochodu za tylnymi siedzeniami siedziało dziecko. Policjanci ruszyli za autem i chwilę później zatrzymali samochód do kontroli.

Za kierownicą pijana matka, w bagażniku 6-latka

Jak się okazało, za kierownicą opla siedziała 39–letnia kobieta, a obok na miejscu pasażera jej mąż. Na tylnej kanapie auta siedziało dwoje dzieci i znajoma rodziców, więc dla najmłodszej 6-latki zabrakło już miejsca, dlatego dziecko musiało jechać w bagażniku. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującej. Badanie wykazało w organizmie 39-latki prawie 2 promile alkoholu. Podczas interwencji siedzący obok mąż wysiadł z auta i zaczał się awanturować. Policjanci zmuszeni byli obezwładnić awanturnika i zatrzymać go w policyjnym areszcie. Jak się okazało, on również był nietrzeźwy i miał ponad dwa promile alkoholu.

Dzieci w wieku od 6 do 14 lat zostały przekazane pod opiekę przyjacielowi rodziny.

Konsekwencje karne

Teraz nietrzeźwi rodzice odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 39–letniej kobiecie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.  Kobieta odpowie także za niewłaściwe przewożenie dzieci.
Natomiast 41–letniemu ojcu za znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie ich nietykalności cielesnej grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Dodatkowo o sprawowaniu przez rodziców opieki nad dziećmi pod wpływem alkoholu zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

Statystyka w regionie

W 2013 roku policjanci z Warmii i Mazur ukarali mandatami, bądź skierowali sprawę do sądu w stosunku do 279 rodziców, opiekunów, którzy niewłaściwie przewozili dzieci. Za to wykroczenie grozi mandat w wysokości 150 złotych i 6 punków karnych.

Źródło: KWP Olsztyn

Oprac. red

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# xxx (IP: 91.94.*.75) 2014-03-18 13:22
za awanturę grozi więcej niż za przewóz dziecka w bagażniku w stanie upojenia :/ żenada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij