Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie chcą uczcić Dzień Żołnierzy Wyklętych na sportowo. W poniedziałek 3 marca organizują bieg ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Bieg poprzedzi Apel Poległych.

Tegoroczny Dzień Żołnierzy Wyklętych będzie szeroko obchodzony w Mrągowie. W sobotę odbędzie się turniej piłkarski, który organizuje Stowarzyszenie „Patriotyczne Mrągowo” wspólnie z Hufcem im. Janusza Korczaka. O wydarzeniu piszemy tutaj.

Natomiast w poniedziałek 3 marca ten dzień upamiętnią uczniowie Zespołu Szkół nr 2. Wspólnie z nauczycielami organizują bieg ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Symboliczny bieg przeznaczony jest oczywiście dla wszystkich, nie tylko dla uczniów ZS nr 2.

Uroczystości rozpoczną się „Apelem Poległych” o godzinie 14:00 w auli mrągowskiej „dwójki”. Start biegu, którego trasa wyniesie 700 metrów, odbędzie się z Placu Unii Europejskiej.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe, obchodzone 1 marca, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. Upamiętnia ono Żołnierzy Wyklętych – walczących w oddziałach antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Bohaterów, którzy nie bali się przelać własnej krwi w obronie Ojczyzny, stawiając opór próbom sowietyzacji państwa polskiego i staraniom podporządkowania go ZSRR w latach 40. XX wieku.

red


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij