„Patriotyczne Mrągowo” to nazwa nowego stowarzyszenia, które kilka tygodni temu zawiązało się w naszym mieście. Członkowie stawiają sobie za cel między innymi propagowanie patriotyzmu wśród lokalnej społeczności.


O potrzebie stworzenia patriotycznego stowarzyszenia w naszym mieście grupa młodych mrągowian mówiła już od dawna. Od kilku lat przy okazji ważnych dat w historii Polski, mrągowianie organizowali jednorazowe akcje patriotyczne w formie happeningów. Wszystko po to, aby upamiętnić ofiary wojny i przypomnieć mieszkańcom naszego miasta o historii Polski.

Teraz młodzi mrągowianie poszli krok dalej. Przed kilkoma tygodniami odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia "Patriotyczne Mrągowo".

Pierwszym prezesem „Patriotycznego Mrągowa” został Radosław Jurczak. Stosowne dokumenty potrzebne do formalnego zatwierdzenia stowarzyszenia zostały już złożone w Sądzie Rejonowym w Olsztynie.

Jak zapewniają członkowie „Patriotycznego Mrągowa”, ich głównymi celami ma być między innymi propagowanie patriotyzmu wśród lokalnej społeczności, współpraca i pomoc organizacjom zrzeszającym żołnierzy Armii Krajowej i innym organizacjom niepodległościowym walczącym z reżimem komunistycznym i nazistowskim, dbanie o miejsca pochówku i pamięci żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych walczących z reżimem komunistycznym i nazistowskim, organizowanie imprez sportowych dla dzieci, młodzieży i członków stowarzyszenia, udział w obchodach świąt narodowych oraz prowadzenie akcji informacyjnych.

Członkowie stowarzyszenia uczestniczyli już w kilku akcjach. Przed kilkoma tygodniami z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję Szlachetna Paczka. Zorganizowali happening w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, byli także zaangażowani w uroczystości odsłonięcia Pomnika Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości RP.

Jak zapowiadają członkowie nowego mrągowskiego stowarzyszenia, patriotycznych akcji w ich wykonaniu będzie jeszcze więcej.

Aktualną działalnośc stowarzyszenia możecie śledzić na facebook'owym fan page'u.

Piotr Piercewicz


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij