"Młodzi Animatorzy Kultury", grupa działająca przy Centrum Kultury i Turystyki kończy realizację kulturalnego projektu „I.NIC?JA!TY!WY!” skierowanego do mrągowskiej młodzieży. Dzięki niemu poznamy między innymi oczekiwania uczniów mrągowskich szkół dotyczące tego jak według nich powinna wyglądać kultura i jakie inicjatywy powinny być podejmowane.

Projekt będzie złożony z dwóch części. Na początku października, podczas realizacji pierwszej części, została postawiona w szkołach budka nazwana „Latającą ankieternią”. To ruchoma konstrukcja, zbudowana z czterech ścianek, do której będzie mógł wejść człowiek.

W „ankieterni” można będzie wypowiedzieć się na temat swoich potrzeb kulturalnych i kulturotwórczych, inicjatyw, jakie podejmuje lub chciałaby podjąć młodzież. Efektem będzie filmowy mini reportaż, który zostanie wyświetlony pod koniec października w Centrum Kultury i Turystyki.

- Poprzez nasz projekt chcielibyśmy dowiedzieć się, czego oczekują młodzi ludzie. W przyszłości będziemy starać się pozyskać fundusze na realizację najciekawszych pomysłów, zaprezentowanych w „ankieterni”, bo warto umożliwić młodzieży tworzenie czegoś od początku do końca z takim zakresem, celami i rezultatami, jakich sami by oczekiwali. Ponadto inwestując w młodzież, dajemy im możliwość tworzenia czegoś „przez młodzież dla młodzieży" - mówią inicjatorzy akcji.

Projekt „I.NIC?JA!TY!WY!” realizowany jest w ramach projektu „Wolontariat i możesz więcej” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Młodzieżowa inicjatywa mrągowian ma na celu aktywizację młodzieży ponadgimnazjalnej w Mrągowie i jest od podstaw stworzony przez uczniów mrągowskich szkół.

Za relizację projektu odpowiedzialna jest opiekunka grupy "Młodych Animatorów Kultury" - Instruktorka Alicja Naworska-Kotelon.

Źródło: "MAK"

Oprac. red

 

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij