Aż 19 uczniów z gminy Mrągowo otrzymało stypendia wójta gminy za świetne wyniki w nauce w poprzednim roku szkolnym. - Bardzo cieszymy się, że z roku na rok rośnie liczba laureatów, a to świadczy o coraz lepszych wynikach nauczania w naszych placówkach – komentuje Jerzy Krasiński, wójt gminy Mrągowo.


Od 10 lat uczniowie z gminy Mrągowo są nagradzani za najlepsze wyniki w nauce. Przy ocenie kandydatów do stypendiów wójta, pod uwagę brani są uczniowie zamieszkali na terenie gminy i uczący się w gminnych oraz mrągowskich szkołach do poziomu gimnazjum włącznie.

Pomysł, by fundować stypendia dla najlepszych zrodził się przeszło dziesięć lat temu. Od tego czasu rokrocznie uczniowie nagradzani są finansowo za najlepszy wyniki w nauce.

W tegorocznej akcji stypendialnej wyróżnionych zostało aż 19 osób. – To rekordowa liczba – komentuje Bogdan Kossakowski, dyrektor placówki nadzorującej pracę szkół w gminie. – Cieszymy się, że jest was dziś tak dużo, bo to świadczy o jakości kształcenia. Przyszliście z rodzicami, im także gratulujemy, mają z pewnością powody do dumy.

Najlepszą średnią spośród wszystkich uczniów uzyskał Piotr Zapert ze Szkoły Podstawowej w Kosewie, który poprzedni rok szkolny zakończył ze średnią ocen 5,9. Jest to najwyższy wynik w dziesięcioletniej historii stypendiów fundowanych przez wójta gminy Mrągowo.

Wszyscy wyróżnieni dzisiaj uczniowie osiągnęli średnie ocen dużo powyżej 5,0. – Tak duża liczba stypendystów bardzo nas cieszy. Jak widać inicjatywa zapoczątkowana w gminnej komisji oświaty przyniosła dobre efekty, ponieważ wszyscy dążą do jak najlepszych ocen i uzyskania średnich na poziomie umożliwiającym otrzymanie stypendium – mówi Jerzy Krasiński, wójt gminy Mrągowo.

Tekst i fot. Piotr Piercewicz

Stypndyści Wójta Gminy Mrągowo za rok szkolny 2012/13

Szkoła Podstawowa w Kosewie

Piotr Zapert / średnia ocen 5,9

Zespół Szkół w Marcinkowie

Joanna Kucińska / 5,33

Wiktoria Krakowska / 5,36

Lena Borys / 5,3

Julia Chotkiewicz / 5,53

Monika Medwid / 5,11

Karolina Markiewicz / 5,55

Zespół Szkół w Szestnie

Dominika Sieklucka / 5,36

Maciej Bastek / 5,35

Piotr Startek / 5,5

Zespół Szkół nr 4 w Mrągowie

Dominika Mikołajczyk / 5,4

Michał Belniak / 5,63

Zespół Szkół nr 1 w Mrągowie

Nikodem Witkowski / 5,73

Natalia Kwiatkowska / 5,36

Karolina Jucewicz / 5,36

Michalina Łosińska / 5,45

Klaudia Górecka / 5,73

Patrycja Nowicka / 5,64

Joanna Śniadała / 5,4

Stypendia naukowe wójta trafiły do najlepszych


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij