Nie potężne Strabag czy Skanska, ale „Ostrada” z Ostrołęki została wybrana wykonawcą wartej 21 milionów złotych przebudowy drogi Mrągowo-Kętrzyn. Remont nawierzchni ruszy prawdopodobnie pod koniec października, a zakończy się w drugiej połowie przyszłego roku.


Nawierzchnia drogi Mrągowo-Ketrzyn w ostatnich latach dramatycznie się pogorszyła. Na początku bieżącego roku zaczęto głośno mówić o potrzebie jej rychłego remontu. Samorządowcy przystąpili do działań i wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich po kilku miesiącach dopięli swego.  Pieniądze udało się pozyskać z unijnego dofinansowania oraz wkładu własnego, który zapewnił samorząd województwa, ale także samorządy lokalne Kętrzyna oraz gminy Mrągowo.

Przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie na początku lipca trochę się przeciągnął, bo potencjalni wykonawcy wręcz zasypali inwestora szeregiem pytań. Ale szczęśliwy finał miał miejsce w miniony poniedziałek.

Wtedy to Zarząd Dróg Wojewódzkich oficjalnie poinformował o rozstrzygnięciu przetargu dotyczącego wymiany nawierzchni i wzmocnienia podłoża pod drogą wojewódzką nr 591 łączącą Mrągowo z Kętrzynem. Swoje oferty złożyły cztery firmy z czego najtańszą okazała się oferta ostrołęckiej „Ostrady” sięgająca sumy blisko 21 mln zł. To właśnie „Ostrada”, która obecnie realizuje miedzy innymi budowę ulicy Towarowej w Mrągowie, została wybrana na wykonawcę 23 kilometrowego odcinka.

Prócz firmy z Ostrołęki, swoje oferty złożyły jeszcze: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego (22,19 mln zł brutto), Strabag (23,47 mln zł brutto) oraz Skanska (24,41 mln zł brutto).

– Postępowanie na udzielenie zamówienia publicznego zostało od strony formalno-prawnej zakończone. Po przedłożeniu przez wykonawcę robót niezbędnych dokumentów, nastąpi podpisanie umowy na wykonanie robót budowlanych – mówi Tomasz Pawlikowski z Wydziału Planowania i Inwestycji ZDW w Olsztynie.

Szacuje się, że podpisanie umowy nastąpi w drugiej połowie października, a drogowcy przystąpią do remontu z początkiem listopada. Na 23-kilometrowej trasie całkowicie zostanie wymieniona nawierzchnia, wzmocnione podłoże, a także wycięte zakrzewienia. Zakres inwestycji nie przewiduje niestety wycięcia starych uszkodzonych drzew, a tych szczególnie na odcinku Mrągowo-Szestno jest znaczna ilość.

Według planów remont ma się zakończyć  do września przyszłego roku. Wykonawca udzieli 5-cio letniej gwarancji na wszystkie wykonane prace. Nie jest znany jeszcze harmonogram prac, dlatego trudno określić z jakiego rodzaju uciążliwościami będą musieli zmagać się kierowcy.

Tekst i fot. Piotr Piercewicz


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij