Mieszkańcy gminy Mrągowo spotkali się w minioną niedzielę na Dożynkach Gminnych, które zostały zorganizowane w ośrodku Góra Czterech Wiatrów. Zobaczcie zdjęcia z imprezy!


Przed rokiem gminne dożynki zostały odwołane z powodu gradobicia jakie kilka tygodni wcześniej przeszło na północną częścią gminy. W tym roku aura oszczędziła rolników, było zatem co świętować.

Na terenie ośrodka Góra Czterech Wiatrów pojawili się mieszkańcy większości sołectw, którzy przygotowali stoiska z własnymi wyrobami. Pięknie udekorowane, z suto zastawionymi stołami stoiska zostały poddane ocenie jury, które wytypowało najlepsze. Okazało się nim stoisko przygotowane przez mieszkańców Wyszemborka. Na drugie miejsce zasłużyli mieszkańcy Kosewa, trzecie zdobyło sołectwo Probark, a czwarte sołectwo Boże.

Dożynki to także tradycja wieńców, które przygotowywała każda z miejscowości. Najlepszy zdaniem jury przygotowali mieszkańcy Marcinkowa, drugie miejsce przypadło Wyszemborkowi,  trzecie – Bagienicom Małym, a czwarte – sołectwo Boże.

Podczas dożynek rozstrzygnięto także coroczny konkurs „Moja posesja – moja wieś”, w którym uhonorowano najpiękniejsze posesje i miejscowości gminy Mrągowo.

Tekst i fot. Piotr Piercewicz

Mieszkańcy gminy Mrągowo bawili się na dożynkach


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij