Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Mrągowie przedstawił wyniki średniej zdawalności egzaminów na prawo jazdy osób kształcących się w ośrodkach nauki jazdy na terenie powiatu. Egzamin teoretyczny poprawnie zdała większość przystępujących do niego. Wskaźniki zdawalności egzaminu praktycznego nie przekroczyły 40%.


Statystyki dotyczą dwóch Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego – w Łomży i w Olsztynie. Zdecydowana większość kształcących się w ośrodkach szkolenia kierowców w powiecie mrągowskim, egzamin zdawała w Olsztynie (teoria – 398 osób, praktyka – 816 osób). Ośrodek w Łomży był mniej popularny (teoria – 35 osób, praktyka – 172 osoby).

Statystyki opublikowane przez Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Mrągowie pokazują, że zdawalność w Łomży jest większa. Jednak wpływ na to ma zapewne zdecydowanie mniejsza liczba przystępujących do egzaminu w tym mieście.

Egzamin teoretyczny w Łomży zdało 28 z 35 osób (80%). Praktyczny – 67 ze 172 osób (39%).

Statystyki w WORD w Olsztynie przedstawiają się nieco słabiej. Teorię zdało w Olsztynie 219 z 398 osób kształcących się w OSK z terenu powiatu mrągowskiego. Praktyczne potyczki zaliczyło 35% zdających (305 osób zdało z wynikiem pozytywnym, 511 osobom nie powiodło się).

Szczegółowe statystyki z podziałem na poszczególne ośrodki szkolenia kierowców znajdziecie tutaj.

Statystyki dotyczą pierwszego półrocza 2013 roku.

Piotr Piercewicz


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij