Zdecydowanie największy festiwal tego sezonu w Mrągowie już coraz bliżej. W piątek rozpoczynamy 32. Festiwal Piknik Country. Impreza tradycyjnie skupi się wokół dwóch głównych scen w Mrągowie czyli amfiteatru nad jeziorem Czos, gdzie czekają nas trzy dni koncertów oraz na Placu Unii Europejskiej, gdzie będzie odbywał się Piknik Country w Mieście.


W weekend od 26 do 28 lipca Mrągowo ponownie będzie stolicą muzyki country. Czekają nas 3 dni festiwalowej zabawy zarówno w amfiteatrze nad jeziorem Czos, jak i mniejszej scenie amfiteatru na Placu Unii Europejskiej.

Tu znajdziecie szczegółowy program tego, co będzie się działo w countrowy weekend w Mrągowie.

Piknik Country w Mieście 2013 26-28 lipca, Plac Unii Europejskiej

Piątek 26.07  

14.30 Przepustka do Mrągowa – występy konkursowe (Domi Kasprowicz, Fayerwerk, John Kentucky Band, Memphis Mafia, The BL Blues Band, Wheels of Steel, Przytuły Boys)
17.30 Otwarcie Pikniku Country w Mieście (Orkiestra Dęta Mrongovia, Rodeo Dance & Strefa Country)
18.30 Ogłoszenie wyników „Przepustki…” (występ głównego laureata oraz zespołów Rodeo Dance & Strefa Country)
19.30 Gabrysia Mycielska
21.00 Tomasz Szwed

Sobota 27.07

15.00 Konkurs na Polską piosenkę country
16.00 Pickup, ogłoszenie wyników konkursu, występ laureata
17.15 Rodeo Dance i goście
17.30 Laureat “Przepustki do Mrągowa 2013”, Rodeo Dance & Strefa Country
18.15 Droga na Ostrołękę
19.00 Trace
20.30 Burnin’Hearts
22.00 Szulerzy

Niedziela 28.07

13.15 Droga na Ostrołękę
14.30 4. Memoriał Taneczny im. Andrzeja Fabisiaka - Rekord Polski w Tańcu Liniowym
15.00 Krystyna Mazur Band
16.30 Cezary Makiewicz & Koltersi

Imprezy towarzyszące w mieście

26.07
12.00  Maraton Pływacki o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowa, Plaża Hotelu Mercure Mrongovia
18.00  Otwarty turniej szachów szybkich, Ekomarina

26.07, 18.00-20.00 / 27.07, 15.00-19.00 / 28.07, 11.00-14.00
Warsztaty taneczne prowadzone przez zespół RODEO przygotowujące do udziału w ustanowieniu Rekordu Polski w Tańcu Liniowym (nauka prostego układu country dla wszystkich chętnych), plac PCK przy CKiT
Wielki finał w niedzielę 28.07 o godz. 14.30 na ulicy Sobczyńskiego na wysokości miejskiego amfiteatru!

26-28.07
10.00 – 18.00, Nikutowo
Country na wojskowo – pokazy historycznych pojazdów wojskowych

27.07
10.00 - 13.00 Pokazy ratownictwa lotniczego na jeziorze Czos

28.07
10.30  Msza święta z udziałem artystów country: Zayazd, Droga na Ostrołękę, Kościół św. Wojciecha
12.00  Parada Country

Koncerty 32. Festiwalu Piknik Country w amfiteatrze nad jeziorem Czos.

Piątek 26.07 – początek godz. 19:30

Podczas pierwszego dnia koncertów na scenie wystąpią muzycy z nurtu Rockabilly. W amfiteatrze posłuchamy między innymi szwedzkie gwiazdy tego rodzaju muzyki z grupy Fatboy, polskich muzyków ze Zgredybillies. Prosto z Nashville przyjedzie Ray Scott, a z Niemiec muzycy z grupy Pyronix. W piątek gwiazdami będą także Lonstar, Cezary Makiewicz oraz Zakopower.

Ceny biletów:
I Strefa – Cena 120 zł
II Strefa – Cena 90 zł
III Strefa – Cena 60 zł
IV Strefa – Cena 40 zł

Sobota 27.07 – początek godz. 19:30

Drugi dzień w mrągowskim amfiteatrze upłynie pod znakiem klimatów bluegrassowych. Na scenie królować będą zagraniczne gwiazdy z zespołów Clutterbillies, NightHawk, Larkin Poe oraz Modern Earl. Z polskich gwiazd zobaczymy Alicję Boncol, PowerGrass oraz PutOnRock.

Ceny biletów
I Strefa – Cena 150 zł
II Strefa – Cena 90 zł
III Strefa – Cena 60 zł

Niedziela 28.07 – początek godz. 17:00

Koncert niedzielny w tym roku w nowej formie. Organizatorzy zdecydowali się na nowy projekt zatytułowany Rider's Night. Do udziału w koncercie zostali zaproszeni między innymi zespoły: Wilki, Oddział Zamknięty, Cree czy Patrycja Markowska. Gwiazdą wieczoru będzie Dżem, a na scenie zobaczymy także typowo countrowe polskie zespoły.

Ceny biletów:
I Strefa – Cena 140 zł
II Strefa – Cena 90 zł
III Strefa – Cena 60 zł

Gwiazdy Pikniku w Mieście

Na scenie od ośmiu lat, od 2012 liderka zespołu White Smoke, z którym rozpoczęła karierę solową. W 2011 r. zmiękczyła serce takiemu twardzielowi, jakim jest Kuba Wojewódzki w pierwszej edycji programu X- FACTOR. Brała udział w wielu programach telewizyjnych, m. in. "Tak to leciało" na antenie TVP2, w konkursie "Siedmiu Wspaniałych" organizowanym przez POLSAT podczas Pikniku Country w Mrągowie.  Gabrysia w swoim repertuarze posiada żywiołowe, energetyczne utwory, jak również nastrojowe ballady. Jej muzyka to mieszanka pop- rocka i rock'n'rolla z elementami nowoczesnej muzyki country. Główna laureatka Konkursu „Przepustka do Mrągowa 2012”.
Gabriela Mycielska - wokalistka
Bartek Papierz- gitarzysta
Piotr Gruby Milczarek- basista
Łukasz Rogini Robakiewicz - perkusista
Łukasz Skonieczny – klawiszowiec

Tomasz Szwed

Autor, kompozytor, piosenkarz. Ceniona postać polskiej sceny muzycznej. Na estradzie od 1978 roku. Twórca nastrojowych piosenek opowiadających o codzienności, ludzkim doświadczeniu, widzeniu świata z perspektywy zwykłego człowieka. W jego repertuarze znajduje się również anglosaska muzyka tradycyjna, blues, bluegrass, folk, a także muzyka celtycka. Uczestnik festiwali muzycznych, spotkań kabaretowych, programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzi koncerty, warsztaty muzyczne, teatralne i terapeutyczne, zasiada jako juror konkursów piosenki i przeglądów recytatorskich.

PickUp

Zespół stworzony specjalnie na potrzeby konkursu na polską piosenkę country. Jego skład  tworzą muzycy znanych countrowych zespołów:
Piotr Ciemniewski – perkusja ( PowerGrass )
Wojciech Gomoliński – bas ( PowerGrass )
Leszek Laskowski – pedal steel guitar ( Colorado Band )
Janusz Tytman – mandolina ( Szwedzki stół )
Katarzyna Szubartowska – wokal ( Village )
Stanisław Szczyciński – instrumenty klawiszowe ( Mikroklimat )
Maciej Sych – gitara elektryczna ( PowerGrass )
Krzysztof Gabłoński – git. akustyczna, wokal, kierownik zespołu ( Village )
W programie standardy muzyki country oraz piosenki autorskie.

Droga Na Ostrołękę

Zespół z Ostrołęki. Grają muzykę country z pogranicza cajun i zydeco. W 2009 roku zespół został wybrany Zespołem Roku w swoim mieście. W kwietniu 2011 roku zostali laureatami Plebiscytu „Dyliżanse” w kategoriach - Nowy Wykonawca Roku oraz Piosenka Roku („Jak dogonić mogę wiatr”), a w lipcu wystąpili na scenie głównej amfiteatru nad jeziorem Czos. Piosenka lidera zespołu Wojciecha Dudkowskiego zatytułowana „Moje serce to nie hotel” otrzymała II nagrodę w konkursie na Nową Piosenkę Country w czasie XXX Pikniku Country. W 2012 roku ponownie zostali nominowani do nagród w Plebiscycie „Dyliżanse” i zdobyli tytuł Zespołu Roku 2011.
Wojciech Dudkowski - śpiew, gitara akustyczna, harmonijka ustna, mandolina
Wojciech Drężek - śpiew, akordeon, instrumenty klawiszowe
Wojciech Richter - śpiew, gitara elektryczna
Adam Wołosz - śpiew, gitara basowa
Marek Rudziński - śpiew, perkusja

Trace

Polski zespół rockowy czerpiący inspiracje z bluesa, rocka, folku oraz country. W 2012 r. zespół znalazł się w pierwszej trójce najpopularniejszych zespołów wg. dwutygodnika „Dyliżans”, natomiast Rafał Oryńczak (harmonijka ustna) zdobył tytuł instrumentalisty roku.
Rafał Oryńczak- śpiew, gitara akustyczna, harmonijka
Andrzej Kaczmarczyk- śpiew, gitara basowa
Sławek Burakowski- piew, gitara

Burnin' Hearts

Band rodem z Mazowsza. Muzyka, którą grają jest bezkompromisowym rockabilly w wersji klasycznej, jak i neo. Ich atutem jest instrumentarium kojarzone z latami 50., czyli gitara, kontrabas, bębny i wokal. Na swoim koncie zespół ma wydaną własnym sumptem EP-kę "Hard Strike Rockabilly".
Czarek "Czaro" Szymaniak - wokal
Paweł "Yoda" Jodko - gitara
Andrzej "Pleban" Chorzela - kontrabas
Artur "Arczi" Mańkowski - bębny

Szulerzy

Zespół założony w 2001 r. w Inowrocławiu przez znanych i doświadczonych muzyków, którzy połączyli energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa z COUNTRY, doprawionym szczyptą swingu i soulu. Ten koktajl muzyczny nazwali blues’n’roll i wykonują go jako jedyni w Polsce. Dyskografia Szulerów zawiera pięć płyt z autorskim materiałem, jak i niezliczoną ilość różnego rodzaju składanek i antologii. W 2012 r. wydali nowy album o tytule "Blues'n'roll". W 2012 r. zespół został wybrany spośród 18 tys. wykonawców do występu w programie "Must Be The Music - Tylko Muzyka", dzięki któremu zyskał ogólnopolską popularność.
Natalia Kaczmarczyk - śpiew
Marcin Szulkowski - gitara
Dominik Abłamowicz - harmonijka, śpiew
Marek Wikarski - gitara basowa
Miłosz Szulkowski - perkusja

Krystyna Mazur

Jest młodą, utalentowaną wokalistką występującą na polskich scenach muzycznych od czterech lat. Śpiewa muzykę z szerokiego nurtu Americana wiążącego różnorodne style- od country, po bluesa, od swingu po rock&rolla. Laureatka konkursu wokalnego dla młodzieży w Mrągowie. Wykonywana przez nią piosenka „Chcę góry przenosić” weszła w ub. roku do finału Konkursu na Nową Piosenkę Country. Ma w repertuarze romantyczne ballady a także utwory o zdecydowanych rockowych brzmieniach. Występowała na scenach countrowych festiwali w Polsce ( m.in. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country w Mrągowie, Międzynarodowy Festiwal Country w Wolsztynie) i za granicą ( Visagino Festiwal na Litwie), ale też z powodzeniem w kameralnych klubowych koncertach. Pochodzi z Ukrainy, mieszka w Warszawie, gdzie studiuje Polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim.

Cezary Makiewicz & Koltersi

Cezary Makiewicz śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Zdobył I nagrodę w ogólnopolskim konkursie na piosenkę inspirowaną muzyką country w 1997 roku za utwór „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”, który stał się hymnem Pikniku Country w Mrągowie. Jego kompozycje to propozycja innego spojrzenia na piosenki drogi. Nowoczesne aranżacje piosenek i świadome włączanie elementów muzyki folk, rock i pop. Jesienią 1997 roku Cezary powołał do życia Koltersów. Rok później wydana została przez Scenę Country ich pierwsza płyta pt. „To nie wszystko”. Sztandarowym wydawnictwem zespołu jest płyta „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. Z Koltersami nagrał także płyty: Letni Ogród, EKO, Dobra Piosenka. W 2010 roku został Honorowym Obywatelem Miasta Mrągowa.
Cezary Makiewicz – gitara akustyczna, śpiew
Piotr Szymański - gitara elektryczna
Paweł Szustkiewicz – gitara basowa
Zbigniew Chrzanowski – perkusja

Rodeo Dance

Zespół Rodeo powstał w 2000 roku z inicjatywy ludzi zafascynowanych tańcem w stylu Country. Pasjonaci tańca i muzyki country. W 2010 roku obchodzili 10 rocznicę wspólnej pracy. Ich repertuar stanowią tańce liniowe, tańce po kole (circle dances) i tradycyjne square dances oraz clogging, będący odmianą stepu zawierającą elementy angielskie, irlandzkie i indiańskie.

Strefa Country

Strefa Country istnieje od 1993 r. i jest pierwszym w Polsce zespołem tańczącym country.
Założycielem zespołu była Maryla Czarnecka, która zaszczepiła na polskiej ziemi taniec prosto z Montany, Kolorado i Teksasu. Strefa Country jest autorem pierwszych w Polsce widowisk taneczno-muzycznych, stworzonych z potrzeby ukazania różnorodności muzyki country oraz jej związków z muzyką irlandzką, flamenco, czy rock’n roll’em.

Źródło: CKiT, red

Fot. Piotr Piercewicz

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij