Ponad 11,5 mln zł wydadzą w najbliższych latach gminy Mrągowo i Piecki na gospodarkę wodno-ściekową. Część z tych pieniędzy uda się pozyskać w ramach unijnego dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Umowy na dofinansowanie zostały podpisane dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.


To będzie jedna z największych, ale i najbardziej kosztownych kanalizacji w gminie Mrągowo. Szacunkowo, wartość prac w Kosewie, Kosewie Kolonia oraz Probarku i Probarku Nowym ma kosztować około 9,5 mln zł. Część środków udało się pozyskać w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Chodzi o kwotę 1,4 mln zł.

Umowę na dofinansowanie tej inwestycji podpisali dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie wójt gminy Jerzy Krasiński, skarbnik gminy Lucyna Kamińska oraz marszałek województwa Jacek Protas.

Umowy na dofinansowanie podobnych inwestycji podpisały dziś 24 inne podmioty. Kwota dofinansowania inwestycji w gminie Mrągowo jest największą spośród wszystkich podpisanych dziś umów.

Pieniądze w ramach PROW otrzyma także gmina Piecki, która prawdopodobnie już w przyszłym roku rozpocznie budowę wodociągu w miejscowościach Bobrówko, Nowy Most, Strzałowo, Jakubowo oraz Kołowin. Kwota inwestycji według kosztorysu to 2,2 mln zł, a uzyskane dofinansowanie, na które umowę podpisała dziś wójt gminy Piecki Agnieszka Kurczewska, wynosi blisko 900 tysięcy złotych.

- Do tej pory z puli Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na takie działania podpisaliśmy już 187 umów - mówi marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas. - W ten sposób wspieramy nasze gminy w nadrabianiu wieloletnich zaległości w zakresie budowy potrzebnej infrastruktury i zbliżamy się do naszego głównego celu, czyli pełnego skanalizowania i wyposażenia w wodociągi wszystkich miejscowości w regionie.

Piotr Piercewicz

Fot. Wrota Warmii i Mazur

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij