Już niebawem Mikołajki będą mogły pochwalić się nową plażą miejską. Przy brzegu jeziora Mikołajskiego ruszyła budowa kompleksu rekreacyjno – sportowego. Cała inwestycja zakończy się z początkiem przyszłego roku, ale tereny wypoczynkowe dla miłośników letnich kąpieli będą dostępne już wcześniej.

Przed kilkoma dniami pisaliśmy o nowych pomostach oddanych do użytku w gminie Sorkwity. Ale to nie jedyna gmina, w której ostatnio zadbano o bezpieczny wypoczynek. Podobne inwestycje przeprowadza obecnie także gmina Mikołajki.

- Planowana inwestycja polega na nowym zagospodarowaniu terenu plaży oraz budowie nowego kompleksu pomostów, które podzielą plażę na strefy funkcjonalne: kącik dla miłośników ciszy i pięknych widoków, kąpielisko dla małych dzieci, kompleks kąpielowy i tor pływacki - mówi Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek. - Pomosty na plaży zostaną wykonane w nowej technologii, praktycznie nie wykorzystywanej jeszcze na Mazurach tj. z płyt kompozytowych. Pomosty będą wielopoziomowe i umożliwią opalanie i podziwianie panoramy miasta i jeziora.

Ze względów ekonomicznych realizację inwestycji podzielono na dwa etapy. Etap I obejmuje prace przygotowawcze (rozbiórkę starych pomostów), budowę nawodnego pomostu, 2 pomostów lądowych, zagospodarowanie terenu plaży (wykonanie nowej linii brzegowej, utworzenie nawierzchni piaszczystych i trawiastych, nasadzenia zieleni urządzonej, montaż małej architektury, montaż obiektów rekreacyjnych oraz wykonanie oświetlenia terenu). I etap zakończy się we wrześniu tego roku. W ramach etapu II, którego realizacja potrwa do początku przyszłego roku planuje się wykonanie 3 pomostów nawodnych.

- Mimo, że modernizacja zajmie trochę czasu, to plaża będzie dostępna dla miłośników kąpieli - dodaje Piotr Jakubowski. - Prace będą prowadzone tak, by nie utrudnić wypoczynku turystom i mieszkańcom wypoczywającym w tej okolicy.

Trwają także prace na plażach wiejskich w miejscowościach Tałty, Zełwągi i Górkło. Mają zostać przystosowanie do pełnienia funkcji wiejskiego terenu rekreacyjnego. Realizacja wyżej opisanego celu pozwoli na rozszerzenie różnorodnych zajęć sportowo – rekreacyjnych dla mieszkańców wsi, organizację i przeprowadzenie imprez o charakterze sportowym (turnieje piłki plażowej), rekreacyjnym i kulturalno – edukacyjnym. Projekt ma także na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej opisanych miejscowości.

W ramach zagospodarowania wiejskich terenów rekreacyjnych w miejscowości Tałty wybudowano pomost rekreacyjny, stały o konstrukcji drewnianej oraz zagospodarowano teren przyległy. Podobny pomost powstał w miejscowości Górkło. Trwa także przebudowa boiska do siatkówki plażowej, obsiewanie terenu rekreacyjnego trawą oraz remont ogrodzenia plaży.

Projekt modernizacji plaż realizowany jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-13, działania: Odnowa wsi oraz Operacyjny „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” w ramach Grupy Działania „Mazurskie Morze”.

pk

 
Słowa kluczowe:
Mikołajki plaża inwestycja nowa plaża Video 
Święta piekarnia szabelski - content

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij