Uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Bożem wraz z opiekunami wzięli czynny udział w akcji "Wiosenne działania na Warmii i Mazurach", pod hasłem "Milion drzew dla Warmii i Mazur". Akcja prowadzona jest z okazji 20-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.


Uczniowie rozpoczęli ekologiczne działania związane z tą akcją już w połowie maja. - Uczniowie klas V-VI wraz z wychowawcą, zbierali śmieci w okolicy naszej szkoły. Było bardzo pracowicie, ale mimo to uśmiech z twarzy naszych uczniów nie schodził - relacjonuje Grażyna Sasim, dyrektor SP w Bożem.

Kilka dni później  uczniowie wraz z opiekunami ponownie wyruszyli na pomoc przyrodzie. Tym razem pomagali w sadzeniu drzew w Leśnictwie Boże.

Leśniczy Piotr Walijewski najpierw opowiedział o całej akcji, a później uczniowie przystąpili już do konkretnych działań. Zapakowali drzewka na przyczepę i rozpoczęli sadzenie nowych drzewek. Nikt się nie lenił wszyscy ochoczo przystąpili do działania...

- Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami również przybyli do nas, zobaczyć jak ważną pracę wykonują ich starsi koledzy i koleżanki. Pan leśniczy opowiedział młodszym dzieciom  o tym „co w lesie piszczy…” i jak ważne znaczenie mają dla naszego życia lasy – mówią uczniowie biorący udział w akcji.

- Pan leśniczy jak każdy prawdziwy gospodarz zadbał również o super gościnę i pyszny kiełbasowy poczęstunek – dodają uczniowie.

Źródło: SP Boże

Uczniowie z Bożego zadbali o las


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

X Zamknij
X Zamknij