Budextan Oficerska

Inicjatywa Nocy Muzeów nabiera rozpędu. Poprzednie edycje cieszyły się w naszym mieście dużą popularnością, a organizatorzy liczą na to, że podobnie będzie i w tym roku. To jedyna okazja w roku, by za darmo zwiedzić dwie mrągowskie placówki – Oddział Muzeum Warmii i Mazur oraz Muzeum Sprzętu Wojskowego. W akcję włączyły się także mrągowskie kościoły. Przygotujcie się zatem na noc pełną historycznych atrakcji.


Drzwi mrągowskiego oddziału Muzeum Warmii i Mazur będą otwarte już od godziny 19:00. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie można bezpłatnie zwiedzić muzeum znajdujące się w budynku Ratuszu i podziwiać eksponaty z różnych zbiorów. Tak jak przed rokiem, czekają nas także niespodzianki. Jakie? To pozostanie tajemnicą do sobotniego wieczoru. Zapewniamy jednak, że będzie ciekawie!

Atrakcje przygotowało także najmłodsze mrągowskie muzeum. – Już po raz zapraszamy na niezwykłą noc! Będzie można obejrzeć nowe eksponaty, porozmawiać z pracownikami Muzeum, usiąść przy wspólnym ognisku – zaprasza Marcin Wosik z Muzeum Sprzętu Wojskowego. – Oprócz tego przewidzieliśmy projekcje filmów o tematyce wojskowej - są wśród nich nieznane szerszej publiczności materiały Ministerstwa Obrony Narodowej z Afganistanu, filmy przedstawiające różne jednostki wojskowe oraz materiały promocyjne.
Muzeum Sprzętu Wojskowego, mieszczące się przy ulicy Przemysłowej będzie dostępne dla zwiedzających od godziny 20:00 do 24:00.

Mrągowska Noc Muzeów będzie miała w tym roku także więcej atrakcji. Po raz pierwszy w akcję włączyły się mrągowskie kościoły. Dwa parafialne kościoły – ewangelicko-augsburski oraz prawosławny będą dostępne dla zwiedzających w sobotni wieczór. Będzie można nie tylko obejrzeć obie świątynie, ale poznać także historię obiektów i parafii.

Przyłączamy się do zaproszeń! Mrągowianie nie siedźcie w sobotni wieczór w swoich domach i skorzystajcie z oferty muzeów, bo kolejna taka okazja dopiero za rok!

Piotr Piercewicz

Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij