W mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem koncertów, występów tanecznych oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji. Sprawdźcie, co do zaproponowania mają dla Was organizatorzy.

Na początek Iris Munos


Centrum Kultury i Turystyki zaprasza na wyjątkowy recital w wykonaniu Iris Munos - francuskiej aktorki i piosenkarki. Cała jej zawodowa kariera związana  jest z takimi miastami jak Tuluza, Lyon i Avignon. To tam stawiała pierwsze kroki na scenie grając i śpiewając w wielu spektaklach teatralnych i muzycznych. Pięć razy występowała na największym festiwalu teatralnym świata w Avignon. W 2012 roku odbyła 7-dniowe tournee po Polsce grając w Warszawie, Poznaniu, Zielonej Górze i Złotowie.

Podczas występu w Mrągowie, artystce towarzyszyć będzie Michał Ruksza - pianista, student Akademii Muzycznej w Poznaniu, który współpracuje z „Kabareciarnią” Zenona Laskowika i uczestniczy w innych projektach muzycznych, m.in. z Piotrem Kałużnym.

Piosenka francuska, stara, dobra, nieco już zapomniana. Repertuar łączy w sobie znane i mniej znane piosenki francuskich i francuskojęzycznych tuzów muzyki z kraju wina i sera. Wśród nazwisk znajdziemy takie jak: Edith Piaf, Jacques Brel, Barbara, Juliette, Serge Gainsbourg i inni. Już sama nazwa recitalu "IRIS qui PIAFfe" wskazuje na jasne odwołanie do dawnego, francuskiego śpiewania. „Piaffer” znaczy po polsku ćwierkać a we francuskiej pisowni zawiera w sobie chyba najbardziej znane nazwisko wśród damskich głosów : PIAF. Każdy znajdzie w tym spotkaniu z Francją coś dla siebie, melodie zasłyszaną w filmie, radiu, na spacerze po Paryżu.

Mamy nadzieję, że nasza propozycja przykuje Państwa uwagę i spotkamy się na deskach mrągowskiej sceny, by na jakiś czas zmienić jej przestrzeń w ruchliwą i czarującą ulicę Paryża.

13 kwietnia 2013 r. godz. 19:00
sala widowiskowa CKiT
Bilety - 20 zł do nabycia w CKiT, tel. 89-743-34-66

Cztery dni z filmami - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

Podstawą Festiwalu jest konkurs najnowszej polskiej animacji dla dorosłych, przeprowadzony we wszystkich 21 festiwalowych miejscach. W konkursie podzielonym na cztery kategorie odnajdziemy niemal wszystkie najgłośniejsze polskie animacje z ostatnich dwóch lat, ale także znakomite filmy szkolne, wspaniałe wideoklipy i niejednokrotnie, zaskakujące profesjonalizmem wykonania oraz pomysłowością filmy z nurtu "OFF". W konkursie jedynymi jurorami są widzowie. We wszystkich czterech kategoriach zostaną wyłonieni laureaci, zaś o pozycji na "animowanym podium" zadecyduje ilość głosów oddanych przez ogólnopolską publiczność.

Na pierwszy Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA napłynęły aż 103 filmy! To wspaniały wynik, biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z festiwalowym debiutantem. Spośród nich do projekcji konkursowych zostało zakwalifikowanych 60!!! Zatem przed Wami bardzo trudny wybór!

Laureatów ogólnopolskiego konkursu poznamy 9 czerwca podczas Wielkiego Finału w Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Ramowy program projekcji w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji

15-18 kwietnia 2013 r.
Codziennie:
10.00 - blok animacji dla dzieci, wstęp 5zł
17.00 - projekcje dla dorosłych, wstęp 5zł
19.00 - projekcje konkursowe, wstęp wolny (15.04 - Konkurs studyjny I, 16.04 - Konkurs studyjny II, 17.04 - Konkurs OFF + wideoklip, 18.04 - Konkurs szkolny)

Legenda polskiego bluesa czyli Nocna Zmiana Bluesa w Mrągowie

Sławek Wierzcholski - najpopularniejszy polski wykonawca bluesa oraz stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 30 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów. Dwadzieścia wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty poprzedzające występy bluesowych legend: B.B.Kinga (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989). Nagrania z czołówką polskich muzyków jazzowych i rockowych. Tysiące koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie.

20 kwietnia 2013 r. godz. 19:00
sala widowiskowa CKiT
Bilety - 20 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu koncertu, do nabycia w CKiT, tel. 89-743-34-66

Taneczna propozycja w połowie maja

W dniach 17-18 maja 2013 r., mrągowskie Centrum Kultury zrealizuje 4. edycję Prezentacji Tańca Współczesnego Młode Formy. Prezentacje skierowane są do młodych zespołów tańca współczesnego oraz choreografów. Na program imprezy składają się m.in. warsztaty taneczne, konkurs dla zespołów tańca współczesnego, pokazy spektakli tanecznych, wystawa, spotkania oraz konkurs fotograficzny "taniec w przestrzeni miasta".

Zapraszamy zespoły tańca współczesnego z terenu całego kraju do udziału w konkursie i warsztatach. Zgłoszenia przyjmujemy do 26 kwietnia!
Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia znajdziecie tutaj.
Informacje - Marta Szymborska, tel. 89-743-34-53.

W ramach realizacji tegorocznej edycji prezentacji tanecznych ogłaszamy konkurs fotograficzny "Taniec w przestrzeni miasta". Jak sfotografować taniec? Czy można zatańczyć w miejskiej przestrzeni? Spróbuj i przynieś nam swoje zdjęcia!

Tematem fotografii jest taniec (ruch) zatrzymany w kadrze w dowolnie wybranej przestrzeni miejskiej. Konkurs jest otwarty - każdy może dostarczyć 5 prac. Zgłoszenia do 30 kwietnia!
Regulamin konkursu fotograficznego oraz kartę zgłoszenia znajdziecie tutaj.

Źródło: CKiT w Mrągowie

Fot. Anna Szawro / CKiT w Mrągowie


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij