Atrakcyjnie zapowiada się początek marca w mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę na scenie CKiT czekają nas: spektakl taneczny, wernisaż oraz spektakl teatralny z udziałem między innymi Adrianny Biedrzyńskiej, Mateusza Damięckiego i Marka Siudyma.


Kulturalny weekend rozpocznie się w piątek trzema pokazami spektaklu tanecznego przygotowanego przez Kętrzyńskie Centrum Kultury. Podczas 45-minutowego spektaklu „Następny Krok – Doskonałość” zobaczymy na scenie tancerzy z trzech grup reprezentujących trzy różne style taneczne. Zespoły Młode Wilki (breakdance), Oldschoolowa Banda (hip-hop dance) oraz Gest (taniec współczesny) stworzą taneczny pokaz pod kierunkiem Katarzyny Rakowskiej oraz Piotra Frąckiewicza. Trzy spektakle ruszają o 10:00, 12:00 oraz 17:00. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w CKiT.

Na sobotnie popołudnie Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie proponuje wernisaż wystawy Krystyny Sól „Z kobietą w tytule”. Jak zapowiadają organizatorzy, wystawa to efekt kilku lat pracy artystki. W prezentacji można zobaczyć ślady podróży Autorki po krajach arabskich, do Meksyku, Chin czy Indii. Krystyna Sól jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków. O jej talencie będziecie mogli się przekonać już w sobotę o godzinie 17:00. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Na zakończenie tygodnia szykuje nam się tegoroczny teatralny hit w Mrągowie. Na scenie zobaczymy Adriannę Biedrzyńską, Marka Siudyma, Mateusza Damięckiego oraz Annę Cieślak. Spektakl „3 razy łóżko” w reżyserii Piotra Dąbrowskiego, tak zapowiadają organizatorzy:

On i Ona, mąż i żona w sypialni. Trzy potyczki, trzy ważne rozmowy, trzy przełomowe momenty w życiu pewnej pary. A wszystko pod jedną kołdrą. Gdyby pokusić się o stworzenie rankingu mebli, które odgrywają najważniejszą rolę w życiu człowieka, bez wątpienia łóżko znalazłoby się w ścisłej czołówce. Nic dziwnego zatem, że i małżeństwo ze sztuki Jana Jakuba Należytego rozgrywa swoje namiętności, wątpliwości, ważne decyzje i słabości właśnie w pościelowych dekoracjach. Trzy odsłony, trzy noce, trzy momenty z ich życia, trzy punkty zwrotne – okazuje się, że tyle wystarczy, by opowiedzieć zabawną historię o pewnej parze aktorów.

Spektakl rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16:00. Bilety w cenie 65 zł (parter) oraz 60 zł (balkon) do nabycia w CKiT.

Informacja, sprzedaż i rezerwacja biletów w Centrum Kultury i Turystyki: poniedziałek - piątek w godz. 10.00-17.00 - punkt ksero, tel. 89-743-34-66, po godz. 17.00 oraz w soboty i niedziele - portiernia CKiT, tel. 89 743-34-73.

Piotr Piercewicz

Słowa kluczowe:
Mrągowo CKiT kultura teatr taniec wernisaż  
Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij